[ad_1]

حسین حاتمی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگاران، افزود: از انجائیکه طی سال های اخیر و بارها شاهد آتش سوزی بخش وسیعی از اراضی جنگلی و مرتعی اربساران بوده ایم، مسئولان امر و به ویژه مدیریت بحران کشور و آذربایجان شرقی با همکاری سایر نهادهای مربوطه باید نسبت به این موضوع مهم وارد عمل شده و اقدامات لازم را انجام دهند.

وی ایجاد پایگاه دائمی اطفای حریق هوایی در قره‌داغ را اجتناب‌ناپذیر دانست و اظهار داشت: برای صیانت از جنگل‌های این مَنطقه و با توجه به تراکم جنگل و صعب‌العبور و کوهستانی بودن منطقه، ایجاد پایگاه دائمی اطفای حریق هوایی لازم است و از طریق مجلس شورای اسلامی این موضوع با جدیت پیگیری خواهد شد.

حاتمی بر لزوم اجرای طرح صیانت از جنگل‌های مَنطقه‌ قره‌داغ تاکید و اضافه کرد: متأسفانه از چهار سال قبل اجرای طرح صیانت از جنگل‌های قره‌داغ متوقف شده و این طرح صرفاً در جنگل‌های شمال کشور اجرا می‌شود که جای تامل بسیار دارد.

آتش سوزی در منطقه جنگلی و مراتع قره تیکان لوی شهرستان خداآفرین که از روز سه شنبه شروع شده بود، با تلاش گروه های امداد و یگان های حفاظت مستقر در منطقه دو روز قبل مهار شد.

سال گذشته آتش سوزی یک هفته ای در جنگل های قره داغ بیش از ۶۰۰ هکتار عرصه جنگلی را خاکستر کرد که بنا به اعلام رییس دادگستری کل آذربایجان شرقی ۲ نفر از عوامل آن آتش سوزی پس از دستگیری به زندان محکوم شدند و هم اکنون دوران محکومیت خود را در زندان تبریز سپری می کنند.

جنگل های ارسباران با ۱۶۴ هزار هکتار وسعت در محدوده شهرستان های ورزفان، کلیبر و خداآفرین واقع شده است.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.