[ad_1]

به گزارش شامگاه یکشنبه ایرنا، رضا فلاح افزود: امدادگران امروز طی یک تماس تلفنی با جمعیت هلال احمر از سقوط یک بانوی ۴۵ ساله از کوه های دهستان سیه بنوئیه در شهرستان رابر، آگاه شدند که بلافاصله تیم امدادونجات پایگاه اسکر به محل حادثه اعزام شد. 

وی با اشاره به اینکه نجاتگران هلال احمر شهرستان رابر پس از پیمایش پنج کیلومتری در این ارتفاعات به مصدوم دسترسی پیدا کردند، افزود: به دلیل جراحت شدید و خونریزی داخلی انتقال مصدوم توسط بسکت به دامنه کوه امکان پذیر نبود و به همین دلیل بلافاصله از مرکز استان درخواست بالگرد شد. 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان خاطرنشان کرد: تیم امدادونجات مرکز استان کرمان بلافاصله توسط بالگرد به محل حادثه اعزام شد و با توجه به شرایط جغرافیایی منطقه و وزش باد امکان نشستن بالگرد در محل حادثه میسر نشد. 

وی تصریح کرد: خوشبختانه با مهارت و توانمندی کاپیتان بالگرد به مدت چند دقیقه در فضای معلق قرار گرفت و با سرعت العمل بسیار خوب نجاتگران هلال احمر ؛ مصدوم با حفظ شرایط ایمنی به داخل بالگرد انتقال یافت. 

فلاح افزود: این بانوی ۴۵ ساله به قصد جمع آوری گیاهان دارویی به همراه خواهرش به ارتفاعات کوه های دهستان سیه بنوئیه عزیمت کرده بود که متاسفانه در اثر سقوط دچار شکستگی در ناحیه دست، پا، سر و خونریزی داخلی شده بود که با توجه به شرایط جسمانی امکان حمل و انتقال آن توسط بسکت در منطقه کوهستانی نبود و توسط بالگرد به مرکز استان انتقال و به نیروهای اورژانس تحویل داده شد.

شهرستان رابر در فاصله ۱۸۰ کیلومتری جنوب غرب کرمان قرار دارد.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *