[ad_1]

حجت الاسلام حبیب الله شعبانی موثقی شامگاه دوشنبه در آیین اختتامیه جشنواره مجازی قرآن و عترت اظهار داشت: تقویت زیرساختهای قرآنی در استان تنها وظیفه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیست و همه تشکل های مردمی و خیران باید دست به کار شوند.  

وی با بیان اینکه قرآن بهترین دبستان برای نسل بشر محسوب می‌شود و جامعه امروزی بسیار نیازمند ادب آموزی در این مکتب است گفت: جامعه‌ای که با قرآن فاصله دارد به همان نسبت دچار فساد و تباهی می‌شود.  

امام جمعه همدان رویدادهایی همچون جشنواره قرآن و عترت را مقدمه‌ای برای پیوستن به قرآن دانست و گفت: استمرار و تداوم زیستن با قرآن موجب حیات طیبه و زندگی بابرکت می‌شود.  

حجت الاسلام شعبانی موثقی تاکید کرد: ایمان و عمل صالح از اثرات جشنواره قرآنی است و جوانان را باید به اینگونه رویدادهای مذهبی هدایت کرد تا آینده تضمین شده داشته باشند.  

وی با بیان اینکه قرآن ذکر الله است افزود: در تلاطم این روزگار که با بیماری و مشکلات اقتصادی عجین شده برای آرامش یافتن به قرآن نیازمندیم و همه باید این مهم را تجربه کنند.  

نماینده ولی فقیه در استان خواهان جدی گرفتن آموزش مفاهیم قرآنی در تمام لایه‌های اجتماع شد و یادآوری کرد: هر چقدر از احکام الهی فاصله بگیریم به همان میزان به بلا و بزه کاری مبتلا می‌شویم.  

حجت الاسلام شعبانی موثقی با اشاره به اینکه دولت سالانه مبالغ هنگفتی را صرف نگهداری مجرمان در زندانها می‌کند تاکید کرد: اگر برای تربیت دینی و قرآنی فرزندانمان هزینه کنیم در آینده کشور دچار اینگونه تنگناها نمی‌شود.  

در این آیین علاوه بر تقدیر از برگزیدگان جشنواره قرآن و عترت  از سه خانواده شهدای هنرمند استان شهید سردار سعید شالی، رضا گرجی و علی اکبر اکبری نیز تجلیل شد.  

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.