[ad_1]

آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهر روز شنبه در آئین اختتامیه مرحله نخست نهضت جهادی همراهان بیمار در استان بوشهر گفت: کاری که امروز از سوی طلاب و روحانیون صورت گرفته است یادآور امداد روحانیون در زمان شیوع بیماری در دوران شهید رییس علی دلواری بود اما با حجم کار و گستردگی امروز غیرقابل‌توصیف است.

وی افزود: از همه نیروهای جهادگری که در نهضت جهادی همراه بیمار در بیمارستان‌های استان بوشهر به بیماران خدمت ارائه دادند تشکر و قدردانی می‌شود.

صفایی بوشهری اضافه کرد: این حرکت عظیم موجب افزایش روحیه معنوی و توان مدافعان سلامت می‌شود و تأثیر بسزایی در اجتماع دارد.

صفایی بوشهری افزود: طلاب و روحانیون نشان دادند که در سخت‌ترین شرایط نیز در کنار مردم حضور دارند.

معاون فرهنگی دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: اقدام ماندگار نهضت جهادی همراهان بیمار در ایام کرونا مایه عزت اسلام و افزایش آبرو برای انقلاب اسلامی ایران شد.

حجت‌الاسلام سید عبدالجلیل حسینی اضافه کرد: ایثار و همدلی طلاب و روحانیون با حضور بر بالین بیماران کرونا و انجام خدمات داوطلبانه به‌عنوان همراه بیمار وصف‌ناپذیر است.

وی افزود: در رزمایش‌های قرارگاه فرهنگی دفتر نهاد رهبری شاهد حضور همه گروه‌های سنی و اقشار مختلف در کنار طلاب و روحانیون بودیم که در بین آنان از پیشکسوتان دفاع مقدس تا نوجوانان دهه هشتادی نیز حضور داشتند.

وی با اشاره به انجام چهار مرحله رزمایش ادامه داد: مرحله نخست قرارگاه فرهنگی دفتر نهاد رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر از اسفندماه و با راه‌اندازی کارگاه‌های تولید ماسک آغاز شد.

معاون فرهنگی دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: مرحله دوم رزمایش قرارگاه فرهنگی سیل کمک‌های مؤمنانه‌ای بود که در دفاتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها و به همت اساتید، دانشجویان و کارکنان مراکز علمی و دانشگاهی استان و در دو مرحله صورت گرفت.

حسینی اضافه کرد: مرحله سوم رزمایش نهضت جهادی همراهان بیماران بود که بعد از ماه مبارک رمضان و با شیوع گسترده کرونا به راه افتاد.

وی ادامه داد: مرحله چهارم رزمایش قرارگاه فرهنگی دفتر نهاد رهبری شامل اقدام ارزشمند ستاد اقامه نماز دانشگاه بود که نسبت به تغسیل، ادای نماز میت، دفن و تلقین اموات کرونا که با حفظ احترام و حرمت میت با شرایط دشوار و طاقت‌فرسا توسط روحانیون انجام گرفت.

حسینی اضافه کرد: جوانان و نیروهای جهادی با این حرکت عظیم خود نشان دادند که ما می‌توانیم شعار نیست.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.