[ad_1]

آیت‌الله «قربانعلی دری نجف آبادی» در خطبه‌های عبادی و سیاسی جمعه اراک، افزود: معضلات معیشتی به ویژه برای طبقات متوسط و ضعیف جامعه زیاد است و باید با تثبیت قیمت‌ها به‌خصوص کالاهای اساسی و پرمصرف در سبد هزینه خانوار  حمایت و ارامش لازم را به مردم هدیه کرد.

وی بیان کرد: همه باید در راستای تنظیم بازار و حمایت از مردم آسیب دیده تلاش کنند و هیچ گوتاهی در این راستا پذیرفته نیست.

امام جمعه اراک ادامه داد:  اقشار ضعیف نباید زیر بار گرانی له شوند و پیشنهاد می‌شود که  خانواده‌های آسییب دیده و نیازمند با نگاه ویژه حمایت شوند و اگر نیاز است با ارایه کوپن ارزاق در اسرع وقت مساعدت شوند.

آیت‌الله دری نجف آبادی عنوان کرد: انه از شرایط کنونی سوء استفاده کرده و با دامن زدن به گرانی  زندگی را بر مردم سخت‌تر کرده‌اند که دستگاه‌های متولی باید در این زمینه قاطعانه رفتار کرده و با شناسایی اخلال‌گران اقتصادی با آنان برخورد قاطع و جدی داشته باشند.

وی تصریح کرد: افزایش بی‌ضابطع  قیمت مسکن چه در خرید و فروش و چه در اجاره بها مشکلات زیادی را برای مردم ایجاد کرده و می‌طلبد که تدابیر ویژه‌ای در این خصوص اندیشیده شود چرا که داشتن سرپناه از نیازهای اساسی هر خانواده است و اگر توان تامین ان وجود نداشته باشد شرایط دشواری برای مردم رقم می‌خورد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی اضافه کرد: نیاز است که بنیاد مسکن تلاش مضاعفی را برای کمک به مردم بدون مسکن آغاز کندو هزینه‌های جانبی را به حداقل برساند و خیران نیز در این بخش بیش از پیش وارد شوند.

آیت‌الله دری نجف آبادی گفت: مردم ایران در مدرسه اهل بیت (ع) درس آموخته‌اند و این با پیروی از مکتب راستین دینی در گره‌گشایی از مشکلات مختلف و شرایط سخت همیشه پای کار بوده و در توان خود در بخش‌های مختلف کمک کرده‌اند که این اقدامات جای تقدیر دارد.

وی اظهار داشت: احسان و نیکی و کمک به همنوع از دستورات اسلام و سفارش‌های بزرگان دینی  است که این مهم در جمهوری اسلامی ایران به خوبی مورد توجه است و باید روز به روز و در شرایط کرونا و غیرکرونا بیشتر  شود.

امام جمعه اراک افزود: امام خمینی (ره) مدرسه اهل بیت (ع) را احیا کرد و امروز همه در مقابل حفظ این مدرسه مسئولیت دارند و باید فرهنگ مدرسه اهل بیت (ع) روز به روز در جامعه نهادینه و گسترش یابد.

نماز عبادی سیاسی جمعه در ۳۳ نقطه استان مرکزی اقامه می‌شود.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *