[ad_1]

حجت الاسلام کاظم حافظ نیا روز یکشنبه در دفتر خود در آستارا اظهار کرد: رزمایش سراسری مواسات و کمک مومنانه به نیازمندان و آسیب دیدگان از کرونا به پیشنهاد رهبر معظم انقلاب اسلامی اجرا می ‌شود و بسته های حمایتی شامل ارزاق عمومی به ارزش ۲ میلیون ریال و وجه نقد به مبلغ ۵۰۰ هزار ریال خواهد بود.

وی ادامه داد: نهادهای متولی، هیات امنای مساجد و پایگاه ها به زودی خانوارهای نیازمند را شناسایی کنند و خیران همانگونه که در تجهیز بیمارستان آستارا پیشگام بودند، در این رزمایش نیز یاری گر نیازمندان باشند.

امام جمعه آستارا یادآور شد: مردم، کمک های نقدی خود را به شماره کارت ۶۰۳۷۶۹۱۹۸۰۰۸۳۱۸۲  یا شماره حساب ۰۳۳۸۸۴۶۰۹۲۰۰۳ بانک صادرات واریز کنند و گروه های جهادی و بسیجیان برای توزیع بسته های حمایتی آماده باشند.

ویروس کرونا جزو خانواده بزرگی از ویروس‌ها است و از ویروس سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری سارس را شامل می‌شود و در معمولی‌ترین حالت، باعث سرماخوردگی می‌شود اما در مواردی باعث سندروم حاد تنفسی یا همان “سارس” می‌شود که نشانه‌های ابتلا به آن تب، سرفه و تنگی نفس است.

این ویروس که این روزها نه تنها کشور ما بلکه بیش از ۲۰۰ کشور دنیا را درگیر کرده، از همان روزهای نخست گیلان را هم به شدت متاثر کرد و این خطه از جمله کانون های این بحران در کشور بود که از این محل هم خسارتهای سنگینی به آن و نیز اقشار آسیب پذیر و مشاغل مختلف وارد شد.

 شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.