[ad_1]

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، در نوزده خانه سالمندان در ایالت نیویورک ۲۰ مورد مرگ و میر یا بیشتر گزارش شده که با ویروس همه گیری کرونا مرتبط است.  

براساس نظرسنجی که ایالت نیویورک منتشر کرده است، یکی از خانه‌های سالمندان در بروکلین گزارش مرگ ۵۵ نفر را در این مرکز تایید کرده و علاوه براین چهار خانه سالمندان در جزایر برونکس، کوئینز و جزیره استاتن آمار بالای ۴۰ مرگ و میر را به ثبت رسانده‌اند.  

این نظرسنجی در حالی منتشر می‌شود که رسانه‌ها اخباری در مورد نگهداشتن اجساد در انبارهای خانه سالمندان با توجه به ورود بیماری کووید ۱۹ به آنان منتشر کرده‌اند.  

ایالت کانکتیکات آمریکا نیز لیست مشابهی را منتشر کرد و گزارش داد که هشت خانه سالمندان حداقل ۱۰ نفر از سالمندان آنان جان خود را از دست داده‌اند.  

علاوه براین روزنامه نیویورک تایمز روز جمعه نوشت که پلیس آمریکا اجساد ۱۷ تن را در یک خانه سالمندان در ایالت نیوجرسی این کشور درحالی کشف کرد که روی هم قرار گرفته بودند و احتمال داده می‌شود به ویروس کرونا «کووید ۱۹» مبتلا بوده‌اند.  

در گزارش روزنامه آمریکایی آمده است: اجساد روز دوشنبه گذشته دریک ساختمان توانبخشی درشهراندوفر کشف شدند که از بزرگترین خانه‌های نگهداری سالمندان در ایالت نیوجرسی است و بشدت تحت تاثیر کرونا قرار دارد.  

نیویورک تایمز با بیان اینکه «علت دقیق جان باختن این ۱۷ تن هنوز مشخص نیست»، افزود: ۲۶ تن از میان ۶۸ نفری که اخیرا در این مرکز جان خود را از دست داده‌اند به ویروس کووید ۱۹ مبتلا شده بودند.  

پلیس آمریکا تاکنون تعداد اجساد کشف شده را مورد تایید قرار نداده است.  

براساس آمار رسمی، تاکنون (شامگاه جمعه) بیش از ۶۸۶ هزار تن در آمریکا به ویروس کرونا (کووید ۱۹) مبتلا شده و در این میان بیش از ۳۵ هزار تن جان خود را از دست داده‌اند.  

بیشترین مبتلایان به کرونا در آمریکا بعد ایالت نیویورک در ایالت نیوجرسی هستند.  
 

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.