[ad_1]

به گزارش روز چهارشنبه پایگاه اطلاع رسانی پلیس تهران بزرگ، سردار علی رضا لطفی در این باره اظهار داشت: در اواخر بهمن سال گذشته یک فقره پرونده به دادخواهی ۳۰ مال باخته تحت عنوان خرید خودروی لیزینگی از شرکتی از شعبه یک بازپرسی دادسرای ناحیه ۶ تهران برای رسیدگی تخصصی و دستگیری کلاهبرداران به اداره چهاردهم پلیس آگاهی ارجاع شد.

وی افزود: محتویات پرونده حاکی از آن بود که مال باختگان برای خرید خودرو به این شرکت مراجعه و با عقد قرارداد تحویل ۳۰ روزه خودرو، وجوهی از ۳۰۰ میلیون ریال تا ۶۰۰ میلیون تومان به حساب شرکت واریز کرده بودند ولی پس از گذشت چند ماه خبری از تحویل خودرو نبوده و با مراجعه به شرکت متوجه می شوند شرکتی در کار نیست.

این مقام انتظامی توضیح داد: کارآگاهان با آغاز تحقیقات پلیسی دریافتند مدیر عامل شرکت با هویت جعلی در دو ناحیه شمال و شرق تهران دفتر لیزینگ خودرو تأسیس و با همکاری سایر همدستانش کلاهبرداری کرده اند.

لطفی بیان کرد: کارآگاهان اداره چهاردهم در راستای دستگیری سرکرده باند و سایر اعضای باند با انجام اقدامات پلیسی و بهره گیری از روش های علمی کشف جرم موفق شدند هویت واقعی سرکرده باند به نام “ع. ع – ۳۳ ساله” را شناسایی کنند و در ادامه تحقیقات پلیسی به دست آمد متهم سابقه دارد بوده و پیش تر ۲ فقره سابقه کلاهبرداری در سال های اخیر دارد و تحت تعقیب سایر مراجع قضائی به اتهام کلاهبرداری است.

این مقام انتظامی گفت: با در اختیار گذاشتن اطلاعات به دست آمده به بازپرس پرونده دستور دستگیری سرکرده باند و سایر اعضاء صادر شد که در نهایت با انجام اقدامات ویژه پلیسی و تلاش های بی وقفه کارآگاهان مخفیگاه تبهکاران در محدوده ولنجک شناسایی شد.

وی با اشاره به اینکه روز گذشته در یک عملیات پیچیده پلیسی سرکرده باند به همراه ۶ همدستش دستگیر و به اداره چهاردهم انتقال یافتند، تصریح کرد: با توجه به دستگیری اعضای باند این و اعتراف صریح آنان به ۱۰۰ فقره کلاهبرداری، متهمان با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس پرونده برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار کارآگاهان اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارند.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.