[ad_1]

داود شایقی روز یکشنبه به خبرنگاران اظهار افزود: سال گذشته ۲۹ جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی با ۴۲۰ مصوبه برگزار شد که در ارزیابی کشوری استان اردبیل توانست رتبه دوم را در پیگیری و اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی به دست آورد.

وی بیان کرد: در بحث واگذاری پروژه‌های عمرانی به بخش خصوصی هم استان اردبیل توانست با بیشترین عملکرد رتبه اول را کسب کند.

شایقی ادامه داد: سال گذشته سعی بر این بود تا قابلیت‌ها و توانمندی‌های استان در مسیر توسعه همه جانبه شناسایی و معرفی شود که این روند در سال‌جاری نیز با حفظ شرایط موجود ادامه خواهد یافت.

وی بیان  کرد: در سال جهش تولید و براساس دستورالعمل‌های ابلاغی به استان‌ها سعی بر این است تا شرایطی فراهم آید تا همه دستگاه‌های اجرایی به ویژه بخش کشاورزی، گردشگری و صنعت برنامه‌های مدون خود را با اولویت طرح‌های نیمه تمام اعلام کنند تا در سالجاری امکان تامین منابع آنها فراهم آید.

دبیر ستاد اقتصاد مقاومتی استان اردبیل ادامه داد: در روزهای آینده با تدوین این برنامه و ارسال آن به سازمان برنامه و بودجه تلاش بر این خواهد بود تا استان از منابع دولتی و تسهیلات کم بهره در اجرای طرح‌های گردشگری، کشاورزی و صنعت و همچنین تدارک زیرساخت‌های مورد نظر استفاده کند.

شایقی افزود: اولویت توزیع اعتبارات در سال ۹۹ با تصمیم شورای برنامه‌ریزی استان برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام خواهد بود و در کنار آن واحدهایی که از محل شیوع کرونا دچار ضرر و زیان شده‌اند، مورد حمایت قرار گرفته و به چرخه تولید بازگردند.

وی اظهار داشت: البته در این ارتباط حفظ شرایط موجود تولید اصل اول و اساسی است و در کنار آن واحدهای صنعتی راکد و مجموعه‌های گردشگری و کشاورزی آسیب دیده در زیر چتر حمایتی قرار خواهد گرفت.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.