[ad_1]

«انوشیروان محسنی بندپی» عصر سه شنبه در حاشیه هشتمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان تهران به خبرنگار ایرنا گفت: بر خلاف اعتبارات گذشته این بار در بخش تسهیلات به واحدهای اقتصادی آسیب دیده ناشی از ویروس کرونا سهم استان خوب دیده شده و از مجموع ۴۰ هزار میلیارد تومان حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان به استان تهران اختصاص یافت.

وی ادامه داد: در این مدت واحدهای اقتصادی استقبال خوبی از این تسهیلات انجام ندادند و تنها یک هزار و ۲۵۹ میلیارد تومان به واحدهای آسیب دیده پرداخت شد.

استاندار تهران تاکید کرد: هر واحد اقتصادی در چهار گروه بندی مشخص شده اگر دچار آسیب و زیان شده می تواند در سامانه مورد نظر ثبت نام کند و با همکاری بانک های عامل این تسهیلات در کمترین زمان پرداخت می شود.

وی همچنین از تخصیص تسهیلات مشاغل خانگی خبر داد و گفت: میزان تسهیلات مشاغل خانگی امسال در استان تهران- امروز سه شنبه مشخص شد که میزان این اعتبارات ۷ تا ۸ میلیارد تومان است که برای هر شغل ۱۶ میلیون تومان تسهیلات پرداخت می شود.

محسنی بندپی تاکید کرد: یکی از جاهایی که خیلی سریع به اشتغال می رسیم همین مشاغل خانگی است که در این بخش توجه ویژه ای داریم.

وی همچنین در خصوص اشتغال در مناطق روستایی و عشایری نیز گفت: ۶ درصد جمعیت استان تهران را جامعه روستائیان تشکیل می دهند که در این بخش نیز بانک های عامل عملکرد خود را افزایش دادند و تمامی پرونده های اشتغال در روستائیان را برررسی کردند و تسهیلاتی در زمینه اشتغال به روستائیان پرداخت می شود که در این زمینه مشکلی نداریم.

همچنین در این نشست مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران گفت: از ابتدای امسال تا روز ۲۵ شهریورماه بر اساس پایش عملکرد فرمانداری ها در زمینه اشتغال شهرستان ری با تعداد ۵ هزار و ۵۳۷ شغل از ۶ هزار و ۶۸۸ شغل تعهد شده بالاترین عملکرد را در زمینه ایجاد اشتغال به خود اختصاص داده است.

پروانه رضایی افزود: همچنین شهرستان اسلامشهر با ایجاد ۵ هزار و ۷۰۲ شغل از ۱۰ هزار و ۸۶ شغل تعهد شده در جایگاه دوم قرار گرفته است.

به گفته وی، شهرستان های پیشوا و تهران نیز در زمینه ایجاد اشتغال جزو ضعیف ترین شهرستان های استان تهران بودند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: تا پایان امسال باید ۹۶ هزار شغل جدید ایجاد کنیم که تاکنون بیش از ۳۰ درصد این میزان تحقق یافته و از فرمانداران و مدیران دستگاه های اجرایی انتظار داریم در زمینه ایجاد اشتغال فعالیت بیشتری داشته باشند.

هشتمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان تهران عصر امروز- سه شنبه به ریاست انوشیروان محسنی بندپی در محل استانداری تهران برگزار شد.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.