[ad_1]

عنایت‌الله رحیمی، عصر دوشنبه در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان فارس که با هدف بررسی و رفع مشکلات کارخانه تولیدی کاشی حافظ در محل این کارخانه برگزار شد، افزود: البته همجواری واحدهای تولیدی با مناطق مسکونی همیشه به معنای ایجاد آلودگی برای ساکنان آن مناطق نیست و امروز در کشورهای پیشرفته با استفاده از سامانه فیلترینگ مناسب از ایجاد آلاینده‌ها جلوگیری می‌شود.
او ادامه داد: با توجه به پیشرفت علم و دانش در کشور ضرورت دارد که کارخانه‌های ما نیز این استانداردها را رعایت کنند.
وی، با اشاره به نامگذاری امسال به نام سال جهش تولید از سوی رهبر معظم انقلاب، بیان کرد: تحقق این شعار با همراهی و همکاری همه جانبه امکان پذیر است و هر یک از مسوولان باید با تفکر حمایت از تولید در چنین نشست‌هایی شرکت کنند.
استاندار فارس گفت: با توجه به ارتقای زرقان به عنوان شهرستان، لازم است که همه دستگاه‌ها و متولیان امر برای توسعه این شهرستان و رفاه و آسایش مردم این دیار بکوشند.
رحیمی، وجود واحدها و مجتمع‌های تولیدی را از شاخص‌های رفاه و توسعه یک منطقه برشمرد و گفت: بدون تردید فعالیت این واحدها برای مردم همجوار، مزایا و نعمت‌هایی همچون فرصت‌های شغلی ایجاد کرده و ارزش افزوده و ثروت آفرینی به دنبال خواهد داشت.
استاندار فارس اظهار داشت: منطقه زرقان از گذشته دور آغوش خود را به روی سرمایه‌گذاران باز کرده و به مدد عبور یک خط ترانزیت سراسری از کنار این منطقه، روحیه مسالمت‌آمیز، مهربان و حمایت کننده مردم این شهرستان، موقعیت خوب توپوگرافی و جغرافیایی، نزدیکی به کلانشهر شیراز و به تبع آن دسترسی به بازار مصرف و مواد اولیه به مکانی مناسب برای حضور سرمایه‌گذاران، صنعتگران و تولیدکنندگان تبدیل شده است.
وی گفت: توسعه و رفاه بیشتر شهرستان زرقان و رفع موانع تولید واحدهای مستقر در این منطقه از جمله واحد تولیدی کاشی حافظ در گرو همکاری و همراهی مجموعه‌های مختلف شهرداری، شورای شهر، امام جمعه و اعضای شورای تامین است.
رحیمی اضافه کرد: اتحاد و همدلی، ضامن رفاه و آسایش و تفرقه و اختلاف افکنی سبب هدر رفت توانمندی‌ها و سرمایه‌ها خواهد شد.
استاندار فارس ادامه داد: مدیریت ارشد استان از هیچ کمکی در چارچوب اختیارات برای توسعه شهرستان زرقان دریغ نخواهد کرد و می‌کوشیم مشکلاتی که امروز در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید مطرح شده با همکاری و همت همکاران ما برطرف شود و واحد تولیدی کاشی حافظ بتواند به سرعت به اهدافی که از سوی سهامداران، مدیرعامل و متولیان آن تعریف شده دست یابد.

هیات دولت دهم مهرماه ۹۸ با تشکیل هفت شهرستان جدید از جمله شهرستان زرقان موافقت کرد و این مصوبه پانزدهم مهر ۹۸ از سوی معاون اول رییس جمهوری برای اجرا به وزارت کشور ابلاغ شد.
شهرستان زرقان در فاصله ۲۵ کیلومتری شمال شیراز واقع شده است.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *