[ad_1]

محمد علی طالبی روز پنجشنبه در آیین افتتاح مجتمع کشت گلخانه‌ای بهشت روستای ارنان مهریز افزود: هم‌اکنون ۵۴۰ تن محصولات مختلف گلخانه‌ای مورد نیاز توسط کشاورزان سخت‌کوش تولید می‌شود.

وی ادامه داد: یک هزار و ۳۰۰ نفر در مجتمع‌های مختلف گلخانه‌ای استان مشغول به کار هستند و همچنین ۲۰ درصد سطح زیر کشت کشور مربوط به یزد است .

این مسوول اظهار کرد: سالانه یک میلیون و ۸۰۰ هزار تن محصولات کشاورزی در استان تولید می‌شود که ۵۳ درصد آن مربوط به دامی و گلخانه‌ای است .

طالبی گفت: اکثر محصولات دامی، گلخانه‌ای و کشاورزی یزد به رغم شرایط خاص آب و هوایی و اقلیمی علاوه بر مصرف منطقه به سایر مناطق کشور ارسال می‌شود.

استاندار یزد یادآور شد: هم‌اکنون بیش از ۵۰ درصد نیاز مردم استان در محصولات کشاورزی به خصوص شیر، تخم‌مرغ و گوشت مرغ تولید می‌شود که به سایر استان‌ها ارسال می‌گردد.

طالبی گفت: در یزد فقط چهار درصد از آب کشاورزی برای تولیدات محصولات استفاده می‌شود و گسترش آن جزو برنامه‌های مهمی است که پیگیری می‌شود.

وی همچنین به ایجاد هشت شهرک بزرگ گلخانه، افزایش سطح ۱۵ هکتار و رشد هشت درصدی آن در سال‌جاری خبر داد که در دست پیگیری است.

مجتمع گلخانه‌ای بهشت روستای ارنان مهریز یزد روز پنجشنبه با حضور وزیر جهاد کشاورزی، استاندار یزد و جمع دیگری از مسوولان از طریق تماس ویدئو کنفرانس با رییس جمهوری افتتاح شد.

این  واحد گلخانه ای با ۱۵ هزار مترمربع مساحت و با صرف ۲۵ میلیارد ریال توسط بخش‌خصوصی و با حمایت دولت ایجاد شده و زمینه اشتغال ۱۵ نفر را فراهم کرده است.

در این گلخانه سالانه حدود ۶۰۰ تن کاهو و کلم تولید می شود که علاوه بر تامین نیاز  یزد به سایر استان‌ها نیز ارسال می‌شود.

دهستان ارنان با ۵۰۰ نفر جمعیت در ۵۰ کیلومتری شهر مهریز قرار دارد و مرکز این شهرستان ۵۵ هزار نفری در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد واقع شده است.

امروز همزمان چندین طرح کشاورزی به صورت ویدیوکنفرانس با حضور رییس جمهوری در استان های هرمزگان، لرستان و  یزد به بهره‌برداری رسید.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *