[ad_1]

 سیدسعید شاهرخی روز پنجشنبه در نشست مشترک شورای برنامه ریزی و توسعه و ستاد مقاومتی استان همدان با حضور نوبخت معاون رییس جمهوری اظهار داشت: ۲ هزار میلیارد تومان از بودجه مورد نیاز این طرح‌ها توسط دولت و مابقی از سوی بخش خصوصی تامین می‌شود.

وی بیان کرد: تلاش مجموعه دستگاه‌های اجرایی استان تلاش مضاعف در سال جاری است و به طور قطع با اجرا و تکمیل این طرح‌ها، جهش قابل توجهی را در تولید خواهیم داشت.

استاندار همدان با اشاره به نقش آفرینی مهم و ماندگار دولت در توسعه حوزه بهداشت و درمان همدان در چند سال اخیر گفت: با حمایت‌های دولت تحول اساسی در نظام سلامت در سطح این استان ایجاد شد.

وی بیان کرد: علاوه بر تجهیز و ارتقا سطح امکانات بهداشتی و درمانی در سطح استان، ساخت ۳۵۰ خانه بهداشت از اقدام‌های ماندگار با حمایت دولت تدبیر و امید در سطح روستاهای همدان بود.

شاهرخی خاطرنشان کرد: این خانه‌های بهداشت روستایی کمک شایانی در مقابله با ویروس کرونا داشت.

وی با تقدیر از کادر درمانی و بهداشتی در دوره شیوع کرونا افزود: مقابله با کرونا به خوبی در استان همدان مدیریت شد و هیچ گونه تنش در این حوزه نداشته‌ایم.

استاندار همدان با تاکید بر توجه جدی به معیشت و اشتغال در سطح این استان گفت: در این حوزه برنامه محور حرکت کرده‌ایم و سندراهبردی و عملیاتی در قالب دوره سه ساله را همسو با سیاست‌های دولت مورد توجه قرار داده‌ایم.

وی خاطر نشان کرد: تا پایان دوره دولت تدبیر و امید و برنامه ششم توسعه این سند راهبردی سه ساله به طور کامل اجرایی می‌شود و براین اساس نقشه راه را برای دستگاه‌های اجرایی ترسیم کرده‌ایم تا در هر فصل و هر سال وظایف خود را در چارچوب این سند اجرایی کنند.

شاهرخی، سرمایه گذاری ۱۵ هزار میلیارد تومانی بخش خصوصی و ایجاد ۶۰ هزار شغل تا پایان سال آینده را از مهمترین اهداف این سند راهبردی در سطح استان همدان دانست و گفت: پیشرفت بسیار خوبی در تحقق هدفگذاری صورت گرفته در قالب این سند راهبردی داشته‌ایم.

وی با تاکید بر توجه جدی به حوزه تولید در سطح شهرستان‌های مختلف استان همدان گفت: افزایش کشت‌های گلخانه‌ای رزن و سایر شهرستان‌ها، توسعه حوزه کشاورزی، تبدیل صد درصدی سیستم آبیاری مکانیزه، تبدیل برداشت سنتی انگور ملایر به کشت علمی و نوین، توسعه بخش تولید دارویی و رونق گردشگری شهرستان، توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل ریلی و جاده‌ای شهرستان نهاوند و توسعه سدسازی در سطح استان جزو طرح‌های مهم در دست اجرا است.

استاندار همدان بهسازی محور غار گردشگری علیصدر، تکمیل و شروع به کار دو طرح بزرگ پتروشیمی، ایجاد شهرک صنعتی فناوری‌های نو، ایجاد چهار سایت بین المللی گردشگری، اتصال ریل‌های جنوب و شمال استان، بهسازی محور تویسرکان به سمت کنگاور و گنج نامه و سامن به بروجرد را از دیگر طرح‌های اجرایی در سطح استان عنوان کرد.

شاهرخی خواستار حل مشکل آب شهر همدان شد و از دولت خواست نسبت به رفع این مساله چاره اندیشی لازم صورت بگیرد.

وی رونق سدسازی در سطح استان همدان را حرکتی عظیم دانست و گفت: سد نعمت آباد آماده بهره برداری است و سدر خرمرود نیز با سرمایه گذاری ۳۰۰ میلیاردتومانی بخش خصوصی با سرعت لازم در حال ساخت است.

استاندار همدان با بیان اینکه هم اکنون ۵۷۵ طرح مختلف دولتی با واگذاری به بخش خصوصی در سطح استان در حال ساخت و تکمیل است، افزود: ۲۴ درصد رقم واگذاری طرح‌های دولتی کشور به بخش خصوصی مربوط به همدان است.

شاهرخی واگذاری ۳۰ درصد از مسوولیت‌های دولتی به بانوان و جوانان در سطح استان را مهم دانست و گفت: این بسترسازی را از سال گذشته اجرایی کردیم و دستاورد مهمی را به دنبال داشته است.

وی ادامه داد: یک هزار عضو هیات اندیشه ورزان را در کنار مدیران اجرایی شهرستان‌ها فعال کرده‌ایم و استفاده خوبی از این ظرفیت ایجاد شده داریم.

در این جلسه تفاهم نامه اجرای ۷۱ طرح در قالب جهش تولید بین نوبخت معاون رییس جمهوری و سیدسعید شاهرخی استاندار همدان منعقد شد.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.