[ad_1]

رحمان رضایی کیا اظهار داشت: تعداد مراجعه به اورژانس بیمارستان بعثت صنعت نفت گچساران نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۴۱ درصد کاهش داشته است.

وی تصریح کرد: شیوع کرونا و موج نگرانی از ابتلا به این بیماری باعث شده مراجعه به این مرکز درمانی کاهش یابد.

رضایی کیا با بیان اینکه خدمات انجام شده در اورژانس شامل احیاء، حادثه دیدگان و تریاژ در سطوح مختلف می باشد افزود: حدود ۸۴ درصد مراجعه کنندگان معادل سه هزار و ۴۱۹ نفر به صورت سرپایی درمان شدند.

وی همچنین شمار مصدومان مراجعه کننده به اورژانس بیمارستان بعثت صنعت نفت گچساران تا پایان مرداد ماه را ۹۲ نفر اعلام کرد.

رضایی کیا گفت: در این مدت ۲ بیمار با تلاش کادر درمانی اورژانس بیمارستان بعثت صنعت نفت گچساران احیا و به زندگی دوباره بازگشتند.

وی بیان کرد: هم اکنون بخش اورژانس بیمارستان بعثت صنعت نفت گچساران دارای ۶ پزشک عمومی و ۱۰ پرستار است که در ۲۴ ساعت شبانه روز به بیماران و مراجعان خدمات درمانی ارایه می دهند .

رضایی کیا عنوان کرد: در پنج ماه ساعت گذشته ۱۷۳ نفر با تشخیص احتمالی و مشکوک به کرونا در اورژانس بیمارستان بعثت صنعت نفت گچساران پذیرش و بستری شدند.

مسئول واحد اورژانس بیمارستان بعثت صنعت نفت گچساران ادامه داد: ۱۶۴ ماموریت ظرف پنج ماه اخیر در ارتباط با بیماران و انتقال آنها توسط آمبولانس های واحد اورژانس انجام که ۲۴ درصد آن خارج از شهرستان بوده است.

در حال حاضر افزون بر ۱۳هزار نفر تحت پوشش بهداشت و درمان صنعت نفت گچساران قرار دارند.

فرمانده انتظامی  گچساران گفت: نیمه نخست امسال تعداد۶۸نفرقاچاقچی مواد مخدر،۱۵۳نفرخرده فروش مواد مخدر و۶۵نفرمعتاد در این شهرستان دستگیر و به مراجع قانونی جهت سیرمراحل قانونی  معرفی شدند.                          
 سید محمد موسوی افزود: دراین راستا تعداد۶۹ دستگاه خودرو نیز از قاچاقچیان توقیف و به پارکینگ انتقال یافت.

رییس اداره صنعت معدن و تجارت گچساران گفت: امسال ۴۱۵مورد بازرسی برای نظارت بر اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی پیشگیری از انتشار ویروس کرونا در این شهرستان انجام شده است.

رضا شریفی افزود: این گشت‌ها با همکاری پلیس اماکن نیروی انتظامی، اتاق اصناف و مرکز بهداشت انجام شده است.
وی بیان کرد: در این گشت‌ها ۲۰۷ واحد صنفی پلمپ و ۱۲۲ واحد نیز به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

در آیینی با حضور مسئولان و به پاس همکاری دستگاه قضایی گچساران در حوزه حفاظت از میراث تاریخی از دادستان عمومی و انقلاب این شهرستان تجلیل شد.

مجید صفایی در این آیین با اشاره به اهمیت حفاظت از آثار تاریخی تلاش دستگاه قضایی گچساران برای حفظ این میراث ارزشمند را ستودنی ارزیابی کرد.

وی با اشاره به اینکه  امسال ۹پروژه جهش تولید برای افزایش زیر ساخت های گردشگری در کهگیلویه و بویراحمد مصوب شده است،افزود:یکی از این پروژه ها در شهرستان گچساران در محل منطقه گردشگری امامراده بی بی حکیمه (س) اجرا می شود.

امیر حمزه بازیار،دادستان عمومی و انقلاب گچساران نیز در این نشست با بیان اینکه آثار تاریخی هویت ویادگار نیاکان ایرانی است،اظهار داشت:با هرگونه حفاری غیر مجاز در کنار آثار تاریخی این شهرستان برخورد قانونی می شود.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.