[ad_1]

ابوذر دهدار روز دوشنبه در نشست شورای شهر با رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: در پروازهای هواپیمایی از بوشهر به تهران نیز فاصله گذاری اجتماعی رعایت نمی‌شود یا چه الزامی دارد امتحانات دانش آموزان حضور فیزیکی داشته باشند.
  وی بیان کرد: همچنین در حالی که ادارات ما با توجه به شرایط موجود ظرفیت دورکاری داشتند دورکاری کارکنان برداشته شد.

دهدار گفت: از زحمات پزشکان، پرستاران که در خط مقدم حفظ و حراست از سلامتی مردم در پیشگیری و کنترل بیماری کرونا به صورت شبانه روزی می تلاش کنند قدردانی می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین از فعالیت نیروی انتظامی، سپاه ،ارتش و خانه مشارکت‌های مردمی در این ایام همکاری بسیار خوبی داشتند تقدیر می‌شود.

دهدار گفت: مدیریت شهری بوشهر نیز همزمان با شیوع این ویروس اقدامات خود را شروع کرد که از جمله آنها می‌توان به ضد عفونی سطح شهر، اماکن عمومی، تجاری، ادارات و ناوگان حمل و نقل عمومی اشاره کرد.

وی عنوان کرد: از دیگر اقدام‌های صورت گرفته می‌توان به تمدید جایزه خوش حسابی و بخشودگی ۲ ماه اجاره اماکن تجاری تفریحی (که مالکیت آن بر عهده شهرداری است و به دلیل کرونا تعطیل شده بود)، موافقت با عقب افتادن چک‌های سررسید شده  و اختصاص فضاهای تبلیغاتی شهر برای ارائه پیام های آموزشی مبارزه با ویروس کرونا و تعطیلی ناوگان اتوبوسرانی اشاره کرد.

دهدار ادامه داد: در جهت حمایت از کادر درمانی نیز این آمادگی وجود دارد تا از ظرفیت‌های قانونی در عرصه خدمات شهری و عوارض‌ها معافیت‌هایی برای کادر درمانی اعمال شود.
 دیگر عضو شورای شهر بوشهر گفت: با توجه به اینکه هزینه تست کرونا بالا است و دانشگاه نیز در جهت تامین کیت و هزینه ها مشکل دارند نیاز است ادارات پرداخت هزینه تست کرونا کارکنان خود را بر  عهده بگیرند. 

عبدالخالق برزگرزاده افزود:پیشنهاد می‌شود در راستای تجمع کمتر شهروندان و صرف زمان کمتر برای تست کرونا، مراکز نمونه‌گیری افزایش یابد.

دیگر عضو شورا شهر بوشهر نیز گفت: شهرداری باید فعالیت‌های خود در مبارزه با کرونا در  قبل از نوروز را متوقف نکند و همکاری مدیریت شهری و دانشگاه علوم‌پزشکی در این زمینه بیشتر شود.

مهرزاد آسایش افزود: محیط پیرامونی درمانگاه نبی اکرم آلودگی داشت که با حضور شهرداری این موضوع حل شده است.

وی ادامه داد: همچنین در مورد امتحانات دانشگاه دانشجویان و اساتید دچار سردرگمی شدند که باید یک تصمیم قاطع در این زمینه گرفته شود.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *