[ad_1]

روح‌الله دهقانی روز شنبه در نشست کارگروه مدیریت پسماند شهرستان کاشان اظهار داشت: جایگاه اصل تفکیک از مبدا زباله در مدیریت پسماند شهری بسیار کم‌رنگ به نظر می‌رسد که شایسته است متولیان امر در این زمینه به صورت فعالانه ورود کنند.

وی با تایید مشکلات سایت دفن زباله و معضل‌های ناشی از آن، افزود: نقش نظارتی دستگاه‌های ناظر بر پیمانکاران پسماند شهری نیز در این میان بسیار مهم است و این جایگاه باید تقویت شود.

دادستان عمومی و انقلاب کاشان تصریح کرد: در موضوع پسماندهای عفونی مطب‌ها و مرکزهای بهداشتی و درمانی، بر پلیس پیشگیری تکلیف شده است که پس از نهایی شدن نرخ مدیریت پسماندهای عفونی، با مراکزی که در این زمینه سوء مدیریت دارند، برخورد لازم صورت گیرد.

وی با تاکید بر ضرورت پیگیری مصوبه‌های نشست، گفت: اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کاشان به عنوان مدعی‌العموم در موضوعات زیست محیطی به شمار می‌رود و باید اجرای همه طرح‌ها در سطح شهرستان همراه با پیوست زیست محیطی باشد.

دهقانی با اشاره به شیوع ویروس کرونا در جهان، یادآور شد: موضوع کرونا به همه نشان داد که مسائل زیست محیطی بازخوردی جهانی دارد و سوء تدبیر در چنین نشست‌هایی می‌تواند جان شهروندان را به خطر بیاندازد.

هر شب حدود ۵۸۰ نفر نیروی انسانی به صورت منظم و پیوسته از ساعت ۲۲ و ۳۰ دقیقه تا ۶ صبح نسبت به جمع‌آوری زباله‌ها اقدام می‌کنند و روزانه نزدیک به ۲۰۰ تن زباله در ابوزیدآباد دپو و دفن می شود اما تنها مقدار کمی از آن به بازیافت می‌رسد که با جداسازی زباله‌ها از مبدا می‌توان از بسیاری از هزینه‌های اضافی جلوگیری کرد.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۸ هزار نفر، در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع شده است.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.