اگر قصد دارید لینکسازی کلاه خاکستری را برای سایت اجرا کنید، میتوانید وبلاگ را از طریق یک DSN و IP مجزا مدیریت کنید. یکی از روشهای قدیمی ساخت وبلاگ و بعد استفاده از آن برای لینک دادن به سایت است که عموماً بعد از 3 ماه انجام میشود. شباهت بین آنها و استفاده از یک روش برای مدیریت وبلاگ و سایتها باعث میشود تا گوگل از این تکنیک مطلع شود و رتبهی سایت شما را کاهش دهد. برای اجرای این روش تعداد زیادی وبلاگ و وبسایت با موضوعات مرتبط با هم، میسازید. مانگو نام انگلیسی میوه انبه هست و ما به این دلیل استفاده کردیم چون میخوایم یادگیری سئو رو مثل خوردن میوه انبه برای شما خوشمزه کنیم. در بخش اول این راهنمای سئو درباره اهمیت داشتن یک وب سایت موبایل فرندلی صحبت کردیم. برای بهتر شدن رتبه وب سایت خود، کافی است با مباحث آموزش سئو آشنا شوید تا زمینههای بالاتر رفتن رتبه سایتتان را در گوگل فراهم کنید و به نمایش وب سایتتان در صفحه اول گوگل، نزدیک و نزدیکتر شوید. با توجه به اهمیت بالای کیفیت محتوای تولید شده در سئو در تمام موارد نحوه تولید محتوای با کیفیت در راستای بحث مربوطه بیان خواهد شد. از طرفی سئو با هدف افزایش تعامل با کاربران تلاش میکند تا محتوای تولید شده با کلمات جستجو شده توسط کاربران در حوزه مربوطه همخوانی کامل داشتهباشد.

روال کار به این صورت است که شما یک محتوای با ارزش و مفید تولید کنید و سپس در این سایت ها منتشر و به سایت خود لینک دهید. سپس برای تولید محتوای آنها در یک دورهی 3-4 ماهه تلاش میکنید. این پاسخ در بالای نتایج جستجو در یک کادر مجزا نمایش داده میشود. هر بار که کلمهای را در گوگل جستجو میکنید با یک لیست بلند از نتایج مرتبط با جستجو مواجه میشوید که اصطلاحا آن را SERP یا Search Engine Results Pages -به معنای صفحه نتایج جستجو- مینامند. هرچه وبسایت امتیاز بهتری در رابطه با این پارامترها بدست آورد، رقبای خود را کنار زده و در واقع باعث سقوط آنها میشود و خودش را به بالای لیست نزدیکتر میکند. انجام تمام این موارد سبب میشود که سایت شما رتبه و جایگاه بهتری پیدا کند و سبب موفقیت سایت شما شود. سئو (seo) از عبارت search engines optimization گرفتهشده و به معنی بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است. برای یادگیری سئو از کجا شروع کنیم؟ با یادگیری سئو شما به سایر روش های بازاریابی اینترنتی مثل تبلیغات کلیکی یا تبلیغات در شبکه های اجتماعی بی نیاز می شوید و خودتان بدون پرداخت هزینه های به آژانس های سئو ، تکنیک ها و روش های ارتقای سایت را انجام می دهید.

بدون آموزش سئو حرفهای و آگاهی از الگوریتم های گوگل در فضای پررقابت کنونی نمیتوان انتظار داشت سایتها به بازدید مطلوب و فروش مناسب دست پیدا کنند. در ایران بسیاری از سایتها بدون حساب، لینک سایتهای رقیب را در سایت خود قرار نمیدهند. زیرا بیدقتی در آن باعث پنالت شدن سایت شما میشود. از جمله شبکههای اجتماعی که برای افزایش رتبهی سایت مؤثر هستند میتوان به پینترست، Pocket، Delicious، توییتر، فیسبوک و لینکدین اشاره کرد. سپس از آنها میخواهید تا آن مقاله را به وب سایت شما لینک دهند. کافیست در باکس URL آدرس سایت خود و از باکس Test from نیز سرور استکهلم سوئد را انتخاب کنید و سپس بر روی START TEST کلیک کنید. می توانید بک لینک های قوی از سایت هایی مانند اخبار، دانشگاهی، ویکی پدیا و غیره دریافت کنید و آتوریتی وبسایتتان را در حوزه کاری خود افزایش دهید. در ادامه و طی سرفصلی اختصاصی سئو به شما آموزش خواهیم داد که چگونه ضمن ساخت نسخه موبایل و تبلت برای وبسایت ، آن را بهینه کنید و ایراداتی که منجر به اعلام اخطاریه از جانب گوگل بابت آن می شود را برطرف نمایید. برای مثال شما از طریق کدهای نشانهگذاری اسکیما به گوگل میگویید در یک صفحه، محتوا برای قسمت مقالات تهیه کرده و یا در صفحهی دیگری، اعداد را برای قیمتگذاری محصولات خود قرار دادهاید.

یکی دیگر از تکنیکهای مهم در دوره آموزش سئو مربوط به اسکیما (schema) و کدهای نشانهگذاری است. بنابراین شانس بالا آمدن صفحات در SERP افزایش مییابد. با اینکه شما کنترل مستقیمی بر عوامل سئوی آف پیج ندارید، اما روشهایی وجود دارند که با استفاده از آنها میتوانید شانس خود را برای بهبود سئوی سایتتان افزایش دهید. داده های ساختار یافته می توانند در قالب تگ هایی به کدهای HTML صفحات اضافه شده یا از طریق اسکریپت JSON اجرا شوند. آموزش سئو با هدف آگاهی بخشی و اطلاعرسانی در خصوص بهدست آوردن برترین رتبههای نتایج جستجو، افزایش ارتباط بین صفحات و کلمات کلیدی و نمایش هرچه بیشتر صفحات وب سایت در موتورهای جستجو ارائه میشود. در بخش تکنیکال، چک لیستی در اختیارتان قرار خواهد گرفت که در آن چک لیست برخی از مواردی که با انجام آنها میتوانید سئو سایت خود را بهبود ببخشید، ذکر شده است. در این روش گوگل در پیدا کردن سایتی که لینک دادن را شروع کرده است، سردرگم میشود.

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.