[ad_1]

به گزارش ایرنا از شبکه یواس تودی، وزارت خارجه آمریکا پنجشنبه شب اعلام کرد: با هماهنگی مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها، توصیه به عدم انجام سفرهای خارجی به علت شیوع ویروس کرونا که از تاریخ ۱۹ مارس (۲۹ اسفند) ابلاغ شده بود، لغو می‌شود. 

این تصمیم در حالی صورت می‌گیرد که آمریکا همچنان دارای بیشترین مبتلا به ویروس کرونا در جهان است. 

براساس بیانیه وزارت خارجه آمریکا، با بهبود شرایط بهداشتی و ایمنی در برخی از کشورها این وزارتخانه به سیستم قبلی در زمینه سطح مشاوره و توصیه به سفرهای خارجی باز می‌گردد. 

در این بیانیه آمده است، ما همچنان به شهروندان آمریکا توصیه می‌کنیم هنگام مسافرت به خارج از کشور به دلیل غیرقابل پیش بینی بودن بیماری همه‌گیری (کرونا) احتیاط کنند. 

خبرگزاری فرانسه نیز گزارش داد: با وجود لغو توصیه عدم انجام سفرهای خارجی، مرزهای آمریکا همچنان برای بیشتر مسافران اتحادیه اروپا بسته است. 

ترامپ که با نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات شاهد کاهش بی‌سابقه هواداران است، برای نشان دادن شرایط خوب آمریکا مدعی شد که واکسن کرونا این کشور احتمالاً تا قبل از انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ به بازار عرضه خواهد شد. 

برخلاف اظهارات ترامپ متخصصان بهداشتی مطرح آمریکا و کارشناسان کاخ سفید چنین سناریویی را بعید می‌دانند. 

به دنبال شیوع ویروس کرونا در آمریکا تا کنون چهار میلیون و ۹۷۳هزار نفر به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده‌اند و بیش از ۱۶۱ هزار نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند. 
 

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *