[ad_1]

به گزارش خبرگزاری رویترز، «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا بامداد چهارشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که واشنگتن برای اطلاعاتی که منجر به دستگیری یا محکومیت «مایکل خوزه مورنو پرز» رییس دیوان عالی ونزوئلا شود، ۵ میلیون دلار جایزه می‌دهد.

پمپئو همچنین با متهم کردن مرنو پرز به مشارکت در فساد گسترده و جرم‌های سازمان‌یافته فراملی، گفت که آمریکا او و همسرش را به این دلیل مورد تحریم قرار داده و از مسافرت آنان به ایالات متحده جلوگیری می‌کند.

وزیر خارجه آمریکا مدعی شد که مورنو پرز در مقام صدارت دیوان عالی ونزوئلا اقدام به دریافت پول نقد و ملک به عنوان رشوه برای تاثیرگذاری در نتیجه پرونده‌های مختلف در دادگاه‌های این کشور کرده است.

آمریکا در فروردین ماه ضمن اتهام‌زنی به «نیکلاس مادورو» رییس جمهوری ونزوئلا و بسیاری دیگر از مقام‌های این کشور، رییس دیوان عالی ونزوئلا را به پولشویی متهم کرد. واشنگتن پیشتر نیز در سال ۲۰۱۷ مورنور پرز و هفت تن دیگر از اعضای این دیوان را تحریم و اموال آن‌ها را توقیف کرد.

واشنگتن پس از انتخابات ریاست جمهوری ونزوئلا در سال ۲۰۱۸ که به پیروزی مجدد مادورو ختم شد، این انتخابات را تقلبی دانسته و مادورو را «غاصب قدرت» خواند. پس از آن آمریکا حمایت خود را از «خوان گوایدو» رییس مجلس ملی و رییس جمهوری خودخوانده ونزوئلا اعلام کرد.

از آن زمان دولت دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا از هیچ اقدامی برای ضربه زدن به سیاست و اقتصاد ونزوئلا دریغ نکرده و افزون بر تحریم اقتصادی علیه این کشور، موانع مختلف دیپلماتیک نیز برای کاراکاس از جمله در نیویورک که مقر سازمان ملل است برای آن ایجاد کرده است.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.