[ad_1]

عادل عربی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با توجه به خشک بودن سطح زمین و تداوم وزش باد در استان، گاهی مواقع شاهد آلودگی هوای همدان به ویژه شهر همدان هستیم.

وی اضافه کرد: این وضعیت روز گذشته تشدید شد و هوای همدان را در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار داد به گونه ای که پی.ام ۱۰ یا همان ذرات معلق در هوا با قطر ۱۰ میکرون به عدد ۱۱۰ رسید.

معاون محیط زیست انسانی اداره‌کل حفاظت محیط زیست همدان با بیان اینکه وضعیت کیفی هوای همدان هم اینک در شرایط سالم است افزود: این استان در ۲ ماه نخست امسال یک روز در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت که عامل آلودگی هوا خشک بودن سطح زمین و بادهای شدیدی بود که باعث ایجاد گرد و غبار می شود.

عربی اظهار داشت: برخی مواقع غبار رقیقی در آسمان شهر دیده می شود که از نظر داده های آماری وضعیت کیفی هوا در مرز آلودگی نیست و نمی توان تا رسیدن به عدد تعیین شده، این وضعیت را به عنوان آلودگی هوا برای گروه های حساس بیان و اطلاع رسانی کرد.

استان همدان دارای پنج ایستگاه پایش وضعیت کیفی است که ایستگاه شهر همدان در محل جدید واقع در محوطه بیمارستان بعثت مستقر شده است.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.