[ad_1]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، «علی آقامحمدی» که ریاست کارگروه ارزیابی رسانه ای مدیریت بیماری کرونا را بر عهده دارد، این مطلب را  چهارشنبه در سومین نشست این کارگروه در سالن پبامبر اعظم (ص) وزارت کشور در جمع مسوولان و نمایندگان رسانه ها و دستگاههای اجرایی عضو بیان کرد.
وی گفت: سلامت همچون تامین امنیت، غذا و مسکن از نیازهای اولیه همه شهروندان و حتی مهمتر از آنها است و با شیوع ویروس کرونا در جهان، اهمیت نقش رسانه ها در حفظ سلامت فردی و عمومی هر چه بیشتر آشکار شده است.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: این وضعیت ایجاب می کند که رسانه ها برنامه ریزی دقیق و هوشمندانه ای برای پاسخ به دغدغه های مردم در حوزه سلامت داشته باشند.
وی گفت: همه  رسانه ها و به ویژه صدا و سیما مسوولیت سنگینی در تقویت نظام سلامت کشور بر عهده دارند و همان طور که مساله هواشناسی وارد مقوله بخش خبر در رسانه ها شده؛ باید حوزه سلامت نیز در برنامه های آنها  جایگاه خود را پیدا کند.
آقامحمدی با تاکید بر اینکه هیچ چیز از سلامت جامعه مهم تر نیست، اهمیت مساله پیشگیری را در این زمینه یادآور شد و اظهار داشت:  همواره پیشگیری بهتر از درمان است و به همین دلیل، باید در برنامه های خبری و رسانه ای، اطلاعات و آگاهی عمومی نسبت به حوزه های پزشکی و مساله سلامت عمومی تقویت شود.
رییس کارگروه ارزیابی رسانه ای مدیریت بیماری کرونا در بخش دیگری از سخنانش، به وضعیت اشتغال و بیکاری در کشور در شرایط کنونی اشاره و اظهار کرد: در وهله اول، باید اطلاعات جامع شغلی از همه افراد جامعه داشته باشیم تا بتوانیم متناسب با این اطلاعات سیاستگذاری کنیم.
وی افزود: امروز باید ببینیم چند درصد شغل های رسمی و غیر رسمی در فضای کرونایی کشور آسیب دیده و چه شغل هایی فعال شده اند و بر اساس اطلاعات جامع، برای همه این گروهها برنامه و هدف داشته باشیم.
آقامحمدی همچنین با اشاره به اینکه بررسی ها نشان می دهد جمعیت ایران تا سال ۲۰۴۰ میلادی وارد دوره پیری خواهد شد، تصریح کرد: برای همین، باید از جمعیت جوان فعال کنونی کشور نهایت بهره برداری را داشت. جمعیت جوان کشور یک موهبت است و باید با فعال کردن این طیف جمعیتی به تولید ثروت در کشور بپردازیم.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.