[ad_1]

حمیرا جعفرزاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: متقاضیان می‌توانند از طریق سامانه اینترنتی اداره کل اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور ” WWW.BAFIA.IR ” ثبت‌نام و مشخصات خود را درج نمایند.

وی ادامه داد: آیین نامه اعطای تابعیت ایرانی به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی برای اجرا به استانداری‌ها ابللاغ شده است.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری آذربایجان‌غربی گفت: بر اساس این مصوبه هر زن ایرانی که با مرد غیرایرانی ازدواج کرده و دارای فرزند زیر ۱۸ سال است می‌تواند متقاضی اعطای تابعیت برای فرزندش باشد.

جعفرزاده افزود: همچنین هر فردی که از مادر ایرانی و پدر غیرایرانی متولد شده و بیش از ۱۸ سال تمام داشته باشد می‌تواند تابعیت ایرانی درخواست کند.

وی با بیان اینکه متقاضیان باید عملیات ثبت نام خود را در ابتدا انجام دهند اضافه کرد: سپس براساس نوبت دهی که به این افراد اختصاص داده می‌شود، زمان مراجعه حضوری برای ارائه مدارک مورد نیاز به آنها اعلام می‌شود.

هیات وزیران در جلسه روز چهارشنبه (۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹) و در اجرای ماده واحده قانون اصلاح قانون تعیین تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی، آیین نامه اجرایی نحوه اعطای تابعیت به افراد مشمول این قانون را تصویب کرد و «اسحاق جهانگیری» معاون اول رییس جمهوری ۲ هفته بعد (۱۳ خرداد ۱۳۹۹) آن را برای اجرا به وزارتخانه‌های کشور، اطلاعات، امور خارجه و معاونت حقوقی رییس‌جمهوری سیزدهم خردادماه ابلاغ کرد.

براساس این آیین‌نامه، هر زن ایرانی که با مرد غیرایرانی ازدواج کرده و در نتیجه این ازدواج، دارای فرزند زیر ۱۸ سال باشد و هر فردی که از مادر ایرانی و پدر غیرایرانی متولد شده و بیش از ۱۸ سال تمام داشته باشد می‌تواند متقاضی اعطای تابعیت برای فرزند خود باشد.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.