[ad_1]

«محسن طرزطلب»  روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: بحث بازنشستگی نیروگاه‌های فرسوده از قبل در دستورکار این شرکت بود که نخستین گام برای تحقق آن با بازنشسته‌شدن نیروگاه ری در تهران برداشته شد.

وی ادامه داد: مرحله احداث پست برق نیروگاه ری به دلیل بحرانی بودن، سریعتر کلید خورد و بعد از پشت سرگذاشتن پیک بار مصرف تابستان، اجرای بقیه کارهای این نیروگاه نیز آغاز خواهد شد.

مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی جحم سرمایه‌گذاری مرحله نخست احداث پست جدید نیروگاه ری را ۳۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: احداث نیروگاه اصلی نیز نیاز به ۵۰۰ میلیون یورو سرمایه‌گذاری دارد که تمهیدات لازم دیده شده است.

طرزطلب افزود: شهر تهران دارای بیشترین نیروگاه‌های با راندمان پایین و بازنشسته است که یکی پس از دیگری از مدار خارج خواهند شد و نیروگاه‌های جدید، مشروط به تامین منابع مالی جای آنها را خواهند گرفت.

وی ادامه داد: کار بازنشسته‌کردن نیروگاه طرشت هم به زودی آغاز خواهد شد و نیروگاه بعثت نیز در صورت صدور مجوز از سوی سازمان حفاظت از محیط‌زیست جمع آوری شده و نیروگاه جدید حایگزین خواهد شد.

مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی ایران، راندمان نیروگاه‌های فعلی را بین ۲۰ تا ۲۱ درصد اعلام کرد و گفت: سوختی که به این نیروگاه‌ها داده می‌شود به دلیل فرسودگی در هوا پخش می‌شود و اگر نیروگاه‌ها راندمان بالایی داشته باشند می‌توان از حداکثر توان سوخت برای تولید برق استغاده کرد.

طرز طلب ادامه داد: نوسازی نیروگاه‌های تهران هم در پاک‌سازی هوای این شهر و هم در بهینه‌شدن محیط زیست بسیار اثرگذار است.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.