[ad_1]

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی این نهاد، مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی در این آیین گفت: امضای تفاهم‌نامه یاد شده به‌منظور گسترش و ارتقای فعالیت‌ها و همکاری‌های آموزشی، تربیتی، فرهنگی، معیشتی و افزایش بهره‌وری و استفاده از ظرفیت‌های مشترک است.

مجید الهی راد همچنین در آیین افتتاح مرکز نیکوکاری امام رضا(ع) در بجنورد با اشاره به اقدامات جهادی آستان قدس رضوی در حمایت از محرومین گفت: افتتاح این مرکز زمینه توانمندسازی افراد نیازمند را در آینده فراهم می‌کند.

وی با بیان اینکه تاکنون اقدامات مناسبی در حمایت از نیازمندان انجام‌شده است خاطرنشان کرد: فعالیت این مرکز نیکوکاری بستری مناسب برای محرومیت‌زدایی از چهره استان است.

وی مراکز نیکوکاری را برکت بسیاری برای جامعه اسلامی برشمرد و افزود: تاکنون مراکز نیکوکاری در مباحث مختلف نیازهای محرومین در بخش‌های مسکن، اشتغال، درمانی، تحصیلی توانسته‌اند اقدامات شایانی را صورت دهند.

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی همچنین رویکرد این مرکز نیکوکاری را هم‌افزایی و افزایش تعاملات خادمین رضوی و مراکز نیکوکاری عنوان کرد و گفت: مراکز نیکوکاری استان در مرحله اول و دوم مواسات و همدلی خوش درخشیدند و شروع مرحله دوم پویش ایران همدل نیز در استان با حرکت مراکز نیکوکاری آغاز شد.

بیش از۶۰ هزار و ۲۵۵ خانوار با جمعیتی حدود ۱۱۲ هزار نفر در استان خراسان شمالی زیر پوشش خدمات حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند.

این استان ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد که ۴۴ درصد آنان در روستاها سکونت دارند.

خراسان شمالی از نظر سرانه درآمد خانوار، در ردیف آخرین استانهای کشور قرار دارد.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.