[ad_1]

سعید محمد عصر چهارشنبه در دیدار با هدایت الله جمالی پور استاندار قزوین افزود: بهره برداری از این طرح ملی بخشی از ترافیک ورودی به استان قزوین و همچنین آزادراه قزوین-کرج تهران را کاهش خواهد داد.

وی یادآور شد: این آزاد راه از غرب آبیک شروع و از طریق تقاطع غیر همسطح از راه اصلی اشتهارد – ماهدشت عبور کرده و پس از آن در کیلومتر ۱۲۰ با راه اصلی و آزاد راه تهران – قم تقاطع داشته و در نهایت در کیلومتر ۱۵۸ به مسیر آزاد راه قم – چرمشهر – گرمسار در چرمشهر ورامین متصل می‌شود.

وی افزود: ۷۰ درصد اعتبارات مورد نیاز این پروژه توسط قرارگاه و همچنین  ۳۰ درصد آن نیز از سوی وزارت راه و شهرسازی تامین شده است.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) همچنین با اشاره به اینکه ساخت سه قطعه از ۶ قطعه جاده قزوین-الموت-تنکابن را نیز این قرارگاه برعهده دارد،افزود: از ۶۴ کیلومتر مسیر موجود در این سه قطعه ۴۲ کیلومتر آسفالت شده و یک مسیر دارای رانش نیز پس از احداث دیوار حائل آسفالت می شود و نیازمند ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار است.

وی با اشاره به نیاز کل این مسیر در دست احداث برای تکمیل به ۳۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار،گفت: بهترین راهکار برای تامین اعتبار این پروژه ملی در شرایطی که دولت با تنگناهای مالی و اعتباری روبروست، تهاتر دارایی های دولت است.

این مسوول در ادامه از آمادگی قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) برای ورود به حوزه درمان خبر داد و اظهار داشت: در حال حاضر هشت هزار تخت بیمارستانی از سوی این قرارگاه در دست ساخت و راه اندازی است.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *