[ad_1]

فرماندار نیشابور در حاشیه این مراسم گفت: امسال در شرایطی برنامه‌های سالروز بزرگداشت عطار نیشابوری برگزار می‌شود که شیوع ویروس کرونا باعث ایجاد محدودیت‌هایی شده است.

علیرضا قامتی افزود: به همین سبب حضور عطارشناسان و دوستداران این شخصیت جهانی در این برنامه‌ها به فرصتی دیگر موکول شد.

وی ادامه داد: عطار نیشابوری والانشین ادبیات پارسی در قرون پنجم و ششم هجری و پرچمدار خرد در زمانه‌ای ناساز بود که در آثار ارزشمندش همواره به ما یادآوری می‌کند که بنای کاخ ادبیات پارسی با دعوت به عشق و مدارا گذاشته شده است.

وی گفت: این میراث گران‌بها امروز میراث‌دارانی را می طلبد که پرچم صلح و سلامت  را در برابر اهریمن جنگ و بیماری و تحریم برافرازند و میراث واقعی تمدن ایرانی و اسلامی را روایت کنند.

فرماندار نیشابور افزود: مراسم بزرگداشت شیخ نیشابور در حالی برگزار می‌شود که بیش از هر چیز بیماری کرونا جان شمار عظیمی از انسان‌ها را تهدید می‌کند و برای پیشگیری از شیوع وسیع آن کام خویش را از بذل اندیشه‌های عطار نیشابوری شیرین و گردهم‌آیی در کنار آرامگاه این اندیشمند بزرگ را به فرصتی دیگر وامی‌نهیم.

وی ادامه داد: شایسته است در این روز ملی با استفاده از امکانات فضای مجازی در شکل‌گیری پویشی شکوهمند برای بازآفرینی هویت فرهمند نیشابور تاریخی گام برداشته شود.

وی گفت: این روز فرصتی است که برای ترویج فرهنگ مطالعه و بازخوانی آثار عطار و اندیشه‌های او در میان نوجوانان و جوانان کمر همت ببندیم تا ضمیر جوان امروزی با معرفت به تاریخ پرفراز و نشیب سرزمینش هویتی مستقل و خلاق را هدف گذاری کند.

۲۵ فروردین روز ملی بزرگداشت شیخ فریدالدین عطار نیشابوری نامگذاری شده است.

مرکز شهرستان ۴۵۰ هزار نفری نیشابور در ۱۲۲ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.