[ad_1]

محمد دولتی شامگاه روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امروز چند فقره آتش‌سوزی در مناطق مختلف شهرستان داشتیم که موجب وارد شدن خسارت به عرصه‌های طبیعی و کشاورزی شد

وی اضافه کرد: یکی از این آتش‌سوزی ها در کوه‌های جاقل سقز روی داد که نیروهای ۲ ایستگاه به محل اعزام و عملیات اطفای را انجام دادند.

دولتی با بیان اینکه این آتش‌سوزی ناشی از روشن کردن آتش توسط عوامل انسانی در منطقه بود، افزود: مردم منطقه با احساس مسوولیت، برای خاموش کردن آتش در محل بودند و با همکاری نیروهای منابع طبیعی و تلاش آتش نشانان، در مدت کوتاهی حریق مهار و خاموش شد.

وی با اشاره به اینکه آتش‌سوزی هوایی نیز در مناطق دبگر شهرستان داشتیم، یادآور شد:حریق در مراتع روستای حسن سلاران سرشیو نیز با اعزام نیروهای آتش نشانی مهار  گردید.

رییس سازمان آتش نشانی شهرداری سقز از مردم خواست در زمان حضور در طبیعت مسایل ایمنی را رعایت کرده و در صورت روشن کردن آتش قبل از ترک محل از خاموش بودن آن مطمئن شوند تا شاهد حوادث از این قبیل نباشیم.  

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

[ad_2]

Source link

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.