خانه / اسلایدر / هفتمین رنگین کمان وبلاگی باشگاه وبلاگ نویسان نسیم:و اگر می توانی…

هفتمین رنگین کمان وبلاگی باشگاه وبلاگ نویسان نسیم:و اگر می توانی…

رنگین کمان وبلاگی ما همون گلدون وبلاگی شماست..
ولی اینبار با اسمی جدید و زیبا

گروه وبلاگ نویسان نسیم، هفتمین گلدون وبلاگی رسمی خود را با نام رنگین کمان وبلاگی منتشر کرد.

ما  به منظور گسترش مطالب  وبلاگ نویسان نخبه، هر ماه بسته ای  را تحت عنوان  ” رنگین کمان وبلاگی” از بهترین وبلاگهای زیر مجموعه این سایت تهیه و در معرض دید شما مخاطبین قرارمی دهیم.

 

وبلاگ امر به معروف  نوشت:من عاشق محمدم..

بسم الله الرحمن الرحیم
اَشهدُ اَن محمد الرَسولُ الله…
 
“من عاشق محمدم”
 
متاسفانه چند روزی است که  در مجله شارلی ابدو به مقام حضرت محمد (ص) توهین شده است.
ومثل همیشه ما عاشقان محمد مصطفی (ص)، این کمپین جهانی را برای حمایت از ساحت مقدس پیامبر اکرم صلوات الله علیه ایجاد کردیم..
mo
poo
moh
جهت اعتراض به این هتک حرمت توسط  مجله شارلی ابدو،  از شما دوستان و عاشقان پیامبر اکرم (ص) میخواهم که مطالب، عکس ها و نظرات خود را به در این وب یا سایت زیر قرار دهید.
www.nasimshiraz.ir
وبلاگ مخبر۶۳ نوشت:من عاشق محمد (ص) هستم..
خطاب به مجله شارلی ابدو:فکر می کنند با این کاراتون می تونید یه ذره از عشق، علاقه و محبت ما را  به ساحت مقدس حضرت محمد (ص) کم کنید؟؟سخت در اشتباهید..

نه! این عشق و علاقه کم نمیشه، بلکه  روز به روز هم بیشتر و بیشتر میشه.

من عاشق محمد (ص) هستم.

ما ملت ایران عاشق محمد (ص) هستیم.

بهتره بگم .. همه ما مسلمانان جهان اعم از شیعه و  سنی عاشق محمد (ص) هستیم.

Untitledeed

 

وبلاگ ***خاکریز خبر*** نوشت:ارتباط مصرف زیاد گوشت قرمز با ابتلابه سرطان

محققان آمریکایی متوجه شدند که یک نوع قند که خاص گوشت قرمز است نقش اساسی در تشکیل تومورها در انسان ایفا می کند.

به نقل از پایگاه اینترنتی ام.ان.تی، محققان دانشکده پزشکی سن دیاگو -کالیفرنیا در آمریکا در یک تحقیق به بررسی این موضوع پرداختند که چرا خطر ابتلا به برخی انواع سرطان ها در افرادی که زیاد گوشت قرمز مصرف می کنند بیشتر از افرادی است که گوشت قرمز مصرف نمی کنند.

محققان در این مطالعه متوجه شدند که گوشت های قرمز مانند گوشت گوسفند، گاو و خوک مملو از یک نوع قند به نام Neu5Gc هستند. آنها کشف کردند که Neu5Gc در بافت های انسانی ذخیره می شود.

محققان از این یافته ها نتیجه گرفتند که مصرف گوشت قرمز می تواند موجب بروز یک نوع التهاب بالقوه ای شود که به تشکیل سرطان منجر می شود.

این التهاب درصورتی بروز می کند که بدن مرتب علیه Neu5Gc که یک نوع مولکول خارجی محسوب می شود شروع به تولید آنتی بادی کند.

محققان در آزمایش بر روی موش ها متوجه شدند که دادن این قند به موش ها موجب بروز یک التهاب سیستمیک می شود که خطر تشکیل تومورهای خود به خودی را پنج برابر افزایش می دهد.

 

وبلاگ ریحانه النبی نوشت: هدف شبکه های اجتماعی تحت موبایل تنها جاسوسی نیست!؟

هدف اصلی این شبکه های موبایلی تنها جاسوسی نیست بلکه اون ها حریم های بین مردم رو هدف قرار داده اند. وقتی بین من و دوستم حریم ها شکسته بشود زمینه های بی اعتمادی و شک بوجود میاد. وقتی بی اعتمادی و شک بوجود بیاد کم کم به سمت جامعه ای خواهیم رفت که هیچ اعتمادی در اون نیست. ادامه مطلب…

هدف اصلی این شبکه های موبایلی تنها جاسوسی نیست بلکه اون ها حریم های بین مردم رو هدف قرار داده اند. وقتی بین من و دوستم حریم ها شکسته بشود زمینه های بی اعتمادی و شک بوجود میاد. وقتی بی اعتمادی و شک بوجود بیاد کم کم به سمت جامعه ای خواهیم رفت که هیچ اعتمادی در اون نیست.

داستان مرگ خاموش سربازان آمریکایی

بعد از جنگ آمریکا با کره، ژنرال ویلیام مایر که بعدها به سمت روانکاو ارشد ارتش آمریکا منصوب شد، یکی از پیچیده ترین موارد تاریخ جنگ در جهان را مورد مطالعه قرار می داد.
حدود ۱۰۰۰ نفر از نظامیان آمریکایی در کره، در اردوگاهی زندانی شده بودند که از استانداردهای بین المللی برخوردار بود. زندان با تعریف متعارف تقریباً محصور نبود. آب و غذا و امکانات به وفور یافت می شد. از هیچیک از تکنیک های متداول شکنجه استفاده نمی شد.
اما بیشترین آمار مرگ زندانیان در این اردوگاه گزارش شده بود. زندانیان به مرگ طبیعی می مردند. امکانات فرار وجود داشت اما فرار نمی کردند. بسیاری از آنها شب می خوابیدند و صبح دیگر بیدار نمی شدند.

آنهایی که مانده بودند احترام درجات نظامی را میان خود رعایت نمی کردند و عموماً با زندان بانان خود طرح دوستی می ریختند. دلیل این رویداد، سالها مورد مطالعه قرار گرفت و ویلیام مایر نتیجه تحقیقات خود را به این شرح ارائه کرد:

 «در این اردوگاه، فقط نامه هایی که حاوی خبرهای بد بودند به دست زندانیان رسیده میشد. نامه های مثبت و امیدبخش تحویل نمی شدند. هر روز از زندانیان میخواستند در مقابل جمع، خاطره یکی از مواردی که به دوستان خود خیانت کرده اند، یا میتوانستند خدمتی بکنند و نکرده اند را تعریف کنند. هر کس که جاسوسی سایر زندانیان را میکرد، سیگار جایزه میگرفت. اما کسی که در موردش جاسوسی شده بود هیچ نوع تنبیهی نمیشد. همه به جاسوسی برای دریافت جایزه (که خطری هم برای دوستانشان نداشت) عادت کرده بودند».
تحقیقات نشان داد که این سه تکنیک در کنار هم، سربازان را به نقطه مرگ رسانده است. با دریافت خبرهای منتخب (فقط منفی) امید از بین می رفت. با جاسوسی، عزت نفس زندانیان تخریب میشد و خود را انسانی پست می یافتند. با تعریف خیانتها، اعتبار آنها نزد همگروهی ها از بین میرفت. و این هر سه برای پایان یافتن انگیزه زندگی، و مرگ های خاموش کافی بود. این سبک شکنجه، شکنجه خاموش نامیده میشود.
 چقدر در زندگی خود و اطرافیان خود را به صورت خاموش شکنجه کرده ایم؟
گروه وبلاگ نویسان نسیم نوشت:

GEM TV

یکی از آشنایان تعریف میکرد که یک خواستگاری داشته که واسطه اشم یه انسان باایمان و خداترس بوده. از اینجا که واسه خانم خیلی مهم بوده که همسر آینده اش اهل ماهواره و فیلمهاش نباشه جلسه اول از آقا سوال میپرسه آیا شما هم ماهواره دارید؟

آقا میگن :بله

خانم:شما بیشتر چه استفاده ای از ماهواره دارید؟

آقا:من اغلب سرکارم ولی بیشتر شبکه … رو نگاه میکنم و فیلمهای عاشقانه اون رو میبینم

بیچاره این خانم فکر میکرد که اون آقا گفته من شبکه جن تی وی رو نگاه میکنم و همون شب میترسه و به مامانش میگه من فعلا قصد ازدواج ندارم .بالاخره با اصرار آن خانواده قرار میشه یکبار دیگه بیان به خونه دختر خانم.

دختر خانمم بیچاره تو این مدت هرچی میتونه در مورد این شبکه جن تی وی از بقیه سوال میکنه ببینه واقعا چیه که این آقا اونقدر علاقمند به این شبکه هست؟

اولا که کلی مسخره اش می کنند و میگن اسمش جن نیست و جم هست. بعد از کلی تحقیقات در مورد شبکه جم تی وی تازه میفهمه که شبکه ای بسیار اعتیاد آور هست.

جلسه بعد که آقا پسر به اصطلاح مومن و نماز خون میاد خونه اشون

خانم:من در مورد شبکه های ماهواره و مخصوصا این شبکه تحقیق کردم و فقط خودم یک پیام بازرگانیشو دیدم و چند روز احساس گناه میکنم، دوست دارم بدونم شما احساس گناه نمیکنی از دیدن این فیلمها ؟

آقا پسر:ببینید خانم؟خدای جای خود اینم جای خود.من خودم موقع پیام بازرگانی و  فیلم جاهایی که احساس میکنم بدآموزی داره سرمو پایین میندازم.خودم حواسم هست که گناه نکنم….

آره خودش حواس بود که گناه نکنه…اینه دلیل بی غیرتی مردای ما…اینه وقتی مرد می بینه زنش،مادرش یا خواهرش بدحجاب میگردند به روی خودشم نمیاره؟چون در واقع واسش مهم نیست.

یادمه قدیما داداشا نمیذاشتن چشمی نگاه بد به خواهرشون کنه.

آره یواش یواش مغز مردم جامعه ما داره به سمت غربیها میره .فیلمهای ماهواره رو میبینیم و فکر نمیکنیم اصلا اثری روی ما بذاره.

یکی از این شبکه ها که رسالت خود را تغییر سبک زندگی مردم ایران قرار داده شبکه جم تی‌وی ( GEM TV)‏ است.

مهمترین تاثیری که همین شبکه جم تی وی رو مردم و  ما میذاره:

 زندگی اشرافی،خیانت،فرزند نامشروع،مثلث عشقی

خیانت

در تمام سریال های ترکیه ای که در یکی دو سال اخیر بد جوری روی بورس بوده اند، بی بروبرگرد خیانت حرف اول را می زند. درست است که در سریالی مثل «ایزل»، فضای پلیسی و معمای غالب بر آن، تا حدی فضا را از سمت و سوی سایرین دور می کرد اما حتی در آن هم نمی شد مسئله خیانت را نادیده گرفت. خیانت مرد یا زن متاهل به همسرش، در تمام نقاط دنیا غیرقابل پذیرش است و طبیعتا در خود ترکیه هم چنین مسئله ای از سوی خانواده ها تقبیح می شود اما همانطور که محمد مهدی عسگرپور در یکی از مصاحبه هایش گفته دست گذاشتن روی این مقوله، باعث جذب بیشتر مخاطب می شود.

فرزند نامشروع

در تمام این سریال ها بی برو برگرد یک بچه، نوجوان و حتی جوانی وجوددارد که یک جایی از قصه متوجه می شود فرزند اصلی پدر و مادرش نیست و مثلا پدر اصلی اش عمو یا نامزد قبلی مادرش است یا مثلا مادترش به خاطر از دست ندادن علاقه پدرش، او را نامشروع به دنیا آورده است. بنابراین موقعی که دارید هر کدام از این سریال ها را تماشا می کنید می توانید روی رابطه میان هر فرزند و مادر یا فرزند و پدری شک کنید؛ اتفاقی که این روزها جوک هایی از روی آن ساخته شده: «پسرم با او مرد درست صحبت کن … از کجا معلوم شاید اون آقا پدرت باشه!» (برگرفته از سریال های ترکیه ای)

مثلث عشقی

وقتی پای سریال های عامه پسند و ۲۰۰ قسمتی به میان می آید، طبیعتا مثلث عشقی می تواند یکی از عوامل اصلی و جذابیت به حساب بیاید اما مسئله اینجاست که در تمام سریال ها، همیشه مثلث عشقی بین سه نفر اتفاق نمی افتد. در بیشتر مواقع، شخصیت های مختلف سریال، هر کدام برای خودشان درگیر مثلث یا حتی مربع عشقی هستند و مخاطبان برای گره گشایی از رابطه میان آنها هم که شده سعی می کنند حتی تماشای یک قسمت آن را از دست ندهند. این فرمول، به عنوان یکی از عناصر اصلی جذب مخاطب، مدام در تمام سریال های ترکیه ای جدید تکرار می شوند. نکته قابل توجه اینجاست که در کنار این مثلث عشقی، جرم و جنایت و قتل های مختلفی هم شکل می گیرد.

 

 

گروه وبلاگ نویسان نسیم نوشت:

دختر سرزمین من..

40426276710027003424.gif

دختر سرزمین من!

احساس مےکنم این روزها معناے زیبایے را گم کرده اے

باور کن زیبایے در چشمهاے رنگ روشن و لبهاے برجسته کرده سرخ نیست

باور کن هر چه قدر هم دماغت را کوچک و سر بالایش کنے زیبا نخواهے شد

دختر سرزمین من…

معیارهاے زیبایے ات را تغییر بده

زیبایے ظاهرے هر فرد،همانیست که خداوند در وجودش قرار داده

و این زیبایے ظاهر زمانے به چشم خواهد آمد که تو قلب پاکے داشته باشے

آنوقت همه تو را زیبا خواهند دید!!

از صمیم قلب برایت آرزو مےکنم زیبایے حقیقے گم شده ات را دوباره پیدا کنے…

 

گروه وبلاگ نویسان نسیم نوشت:

بچه همسایه

thA6DEYK3A
رسم کودکان محل بر این بود که در عید نوروز همدیگر را خبر می کردند و دسته جمعی برای گرفتن عیدی به خانه مدرس می رفتند. آقا هم بچه ها را دوست داشت و ضمن نوازش به هر کدام یک سکه یک ریالی، عیدی می داد.

در یکی از اعیاد ، کودک همسایه جلوتر از همه سکه را گرفت و رفت و لحظه ای بعد آمد و در گروه کودکان سکه نگرفته که نشسته بودند تا شیرینی بخورند نشست و باز مدرس به او سکه ای داد این عمل چند بار تکرار شد .مدرس نگاهی به کودک کرد و او را شناخت و فهمید که پسر عباس درشکه چی است که خانوده ای فقیر بودند.

مدرس ازکودک پرسید :تا ظهر چند بار دیگر می آیی؟. آن کودک از شدت شرمساری سکوت کرد.مدرس گفت :عیبی ندارد همیدگر را زیادتر می بینیم ولی برای اینکه خسته نشوی بنشین اینجا، هشت بار حساب می کنیم و هشت سکه یک ریالی شمرد و به او داد.آن کودک از شوق به گریه افتاد.مدرس دستی بر سرش کشید .مشغول دادن عیدی به بچه های دیگر شد.
(غلامرضا گلی زواره،داستانهای مدرس)

 

گروه وبلاگ نویسان نسیم نوشت:

چگونه جهت قبله را پیدا کنیم ؟

finding-the-qibla-direction

به عنوان یک مسلمان، برای نماز خواندن باید جهت قبله را بدانیم، از آنجا که جهت قبله خانه کعبه در مکه میباشد، تعیین جهت قبله با قطب نما چندان سخت نیست .اما همیشه که ما قطب نما همراه خود نداریم پس با این مطلب آسمونی همراه باشید.

۱-مکه در کجا قرار دارد؟

اول از همه باید بدانید که مکه نسبت به محلی که هستید در کجا قرار دارد، همیشه مکه در جنوب غربی و یا غرب وجود ندارد، به عنوان مثال در ایالات متحده در شرق است و یا در ترکیه جهت قبله به سمت جنوب میباشد.

۲-از خورشید استفاده کنید

انسان از بدو تولد از خورشید برای تعیین جهت های جغرافیایی استفاده میکرده است، تنها کاری که باید بکنید این است که محل طلوع خورشید را شرق و محل غروب خورشید را غرب در نظر بگیرید، آنوقت با توجه به محل کعبه و دانستن جهت های جغرافیایی فکر نکنیم تعیین قبله کار سختی باشد.

۳-ساعت آفتابی

قبل از طهر شی عمودی با طول تقریبا ۱ متر را روی سطح زمین به صورت عمودی بگذارید. حالا نوک سایه را علامت بزنید و دایره ای به شعاع طول سایه بزنید حالا با گذشت زمان سایه چوب یا شی که قرار داده اید کاهش پیدا میکند و سپس دوباره هر چه زمان میگذرد بلند تر میشود.

هنگامی که سایه دوباره به اندازه اولیه رسید و با محیط دایره برخورد کرد محل برخورد را علامت بزنید. حال خطی بین دو نقطه مشخص کرده بکشید، نقطه اول نشان دهنده غرب و دومی شرق میباشد. همچنین با کشیدن خط عمودی بر خط شرق-غرب میتوانید شمال-جنوب را نیز مشخص کنید.

۴-از ساعت استفاده کنید

استفاده از یک ساعت آنالوگ با عقربه ساعت شمار و دقیقه شمار شما را برای پیدا کردن جهت ها راهنمایی میکند.

نیم کرده شمالی :

در این نیم کره لازم است که ساعت را به طور افقی در دست بگیرید و عقربه ساعت شمار را به سمت خورشید بگیرید، حال جهت بین ساعت ۱۲ و عقربه ساعت شمار جنوب میباشد.

نیم کره جنوبی :

در این حالت دوباره ساعت را به حالت افقی نگه دارید، اما در اینجا نشانه گر ساعت ۱۲ را به سمت خورشید بگیرید، در اینجا وسط بین عقربه ساعت شمار و ساعت ۱۲ شمال میباشد.

۵-استفاده از قطب نما

درست است که در این حالت به شما جهت قبله داده نمیشود اما با داشتن موقعیت خودتان نسبت به مکه میتوانید به راحتی جهت قبله را مشخص کنید، با اینحال اگر باز هم سخت است (؟) میتوانید از قبله نما نیز استفاده کنید.

۶-استفاده از تکنولوژی

با پیشرفت تکنولوژی و به لطف فناوری GPS با استفاده از برنامه های موبایل و همچنین برنامه های تحت وب به راحتی میتوان جهت قبله را تعیین کرد.

 

وبلاگ امربه معروف نوشت:

و اگر مــــی تــــوانی…

و اگر مــــی تــــوانی  أَنْ لَا یَعْــــرِفْنَ غَیْـــرَکَکاری کن همســـرت جز تو مــــردی را نشناســـد . . . .

علی علیه السلام/تحف العقول، النص، ص: ۸۷

 

1392909938730728_large.jpg

گروه وبلاگ نویسان نسیم نوشت:

احادیثی از پیامبر اکرم (ص) :در موردازدواج

IMG-20150114-WA0294

وقتی کسی که به خواستگاری می آید و اخلاق و دین اش مایه رضایت است به او زن دهید که اگر چنین نکنید ، فتنه و فساد زمین را پر خواهد کرد.
(نهج الفصاحه ، ح۲۴۷)
**************************************************************
بهترین ازدواجها ها آن است که آسان تر انجام گیرد .
(نهج الفصاحه ، ح۲۴۸)
**************************************************************
در اسلام هیچ بنایی ساخته نشد ، که نزد خدای عز وجل محبوبتر و ارجمند تر از ازدواج باشد .َ
(بحار الانوار . ج۱۰۳ ۰ص۲۲۲)
**************************************************************
هر جوانی که در دوره جوانی خود ازدواج کند ، شیطانش فریاد بر آورد که : وای بر او دین خود را از گزند من حفظ کرد .
(کنز العمال . ح۴۴۴۴۱)

 

وبلاگ ریحانه النبی نوشت:

اینفوگرافیک / نفت حربه سیاسی دشمنان

برای دیدن عکس با بزرگنمایی بیشتر بر روی آن کلیک نمایید.
گروه وبلاگ نویسان نسیم نوشت:

قصه زیبای یک کلاغ چهل کلاغ

 

beautiful-story-of-a-forty-crows-ravens

ننه کلاغه صاحب یک جوجه شده بود . روزها گذشت و جوجه کلاغ کمی بزرگتر شد . یک روز که ننه کلاغه برای آوردن غذا بیرون میرفت به جوجه اش گفت : عزیزم تو هنوز پرواز کردن بلد نیستی نکنه وقتی من خونه نیستم از لانه بیرون بپری و ننه کلاغه پرواز کرد و رفت .

هنوز مدتی از رفتن ننه کلاغه نگذشته بود که جوجه کلاغ بازیگوش با خودش فکر کرد که می تواند پرواز کند و سعی کرد که بپرد ولی نتوانست خوب بال وپر بزند و روی بوته های پایین درخت افتاد .

همان موقع یک کلاغ از اونجا رد میشد ،چشمش به بچه کلاغه افتاد و متوجه شد که بچه کلاغ نیاز به کمک دارد . او رفت که بقیه را خبر کند و ازشان کمک بخواهد

پنج کلاغ را دید که روی شاخه ای نشسته اند گفت :”‌ چرا نشسته اید که جوجه کلاغه از بالای درخت افتاده.“ کلاغ ها هم پرواز کردند تا بقیه را خبر کنند .

تا اینکه کلاغ دهمی گفت : ”‌ جوجه کلاغه از درخت افتاده و فکر کنم نوکش شکسته . “ و همینطور کلاغ ها رفتند تا به بقیه خبر بدهند .

کلاغ بیستمی گفت :”‌ کمک کنید چون جوجه کلاغه از درخت افتاده و نوک و بالش شکسته .“

همینطور کلاغ ها به هم خبر دادند تا به کلاغ چهلمی رسید و گفت :”‌ ای داد وبیداد جوجه کلاغه از درخت افتاده و فکر کنم که مرده .“

همه با آه و زاری رفتند که خانم کلاغه را دلداری بدهند . وقتی اونجا رسیدند ، دیدند ، ننه کلاغه تلاش میکند تا جوجه را از توی بوته ها بیرون آورد .

کلاغ ها فهمیدند که اشتباه کردند و قول دادند تا از این به بعد چیزی را که ندیده اند باور نکنند .

از اون به بعد این یک ضرب المثل شده و هرگاه یک خبر از افراد زیادی نقل شود بطوریکه به صورت نادرست در آید ، می گویند خبر که یک کلاغ، چهل کلاغ شده است.

پس نباید به سخنی که توسط افراد زیادی دهن به دهن گشته، اطمینان کرد زیرا ممکن است بعضی از حقایق از بین رفته باشد و چیزهای اشتباهی به آن اضافه شده باشد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

رفتن به بالا