خانه / اسلایدر / مصاحبه با طلبه وبلاگ نویس: فتنه گران همانند یزیدیان عمل کردند

مصاحبه با طلبه وبلاگ نویس: فتنه گران همانند یزیدیان عمل کردند

باشگاه وبلاگ نویسان فارس نوشت: مصاحبه ای که در ادامه می خوانید گفتگویی است با طلبه وبلاگ نویس بسیجی، قاری قرآن، سید محمد حسین موسوی پیرامون ۹ دی،‌ که توسط وبلاگ نویس مجمع همفکری آینده سازان شهرستان آباده صورت گرفته است.

۱_ به نظر شما حماسه ی ۹ دی برگرفته از چه پیام قرآنی می باشد ؟

بسم الله الرحمن الرحیم . در آخرین آیه از سوره مبارکه شعرا داریم ” وَ سَیَعلَمُ الّذینَ ظَلَموا ایَّ مُنقَلبِ ِ یَنقَلِبون ” که حاوی این پیام است ، کسانی که ظلم میکنند می فهمند که این کار آنها چه پیامدی دارد و متوجه میشوند چه خطایی را انجام داده اند .

حال خود ظلم به چه معناست ؟ ظلم در روایات اینطور تعبیرشده است که : المُلکُ یبقی مَع الکُفر، وَ لا یَبقی مع الظُلم . یعنی اینکه حکومت کافر شیاد دوام داشته باشد اما حکومت ظالم به هیچ وجه دوام ندارد.

عده ای که در سال ۱۳۸۸ دست به تظاهرات زدند ، علیه نظام شعار دادند ، علیه رهبری شعار دادند ، مسلما یکی از مصادیق ظلم بود.

چه در حق نظام ، چه در حق مردم ، چه در حق اموال عمومی و دولتی ، خصوصا هتک حرمتی که رد روز عاشورا شد که در حق مظلومیت امام حسین(علیه السلام) ظلم شد و البته جواب آن کارشون رو هم گرفتند.

البته با خون دل ها ، زحمت هایی که کشیده شد جواب آن ها داده شد. با اشکی که حضرت آقا در نماز جمعه ریختند و در نهایت مشخص شد که ظالم چه گروهی بودند و مظلوم چه گروهی . یک آیه هم در سوره مبارکه یونس داریم : الا انّ اولیاء الله لا خوفُ ُ علیهم و لا هم یحزنون ” اولیا ی الهعی هیچ ترسی ندارند . حضرت امام خمینی (ره) یک تنه در مقابل تمام قدرت های جهانی و کفر ایستادند .

امام خمینی به تنهایی در مقابل تمام حکومت های حامی رژیم ستمکار پهلوی ایستادند که در راس آنها آمریکای جنایتکار بود و هیچ ترسی هم به دل خود راه ندادند .

امام خمینی و رهبر معظم انقلاب و مردم ایران مصداق اولیاء الله هستند . ملت ایران کاری ندارد که این فتنه کار کیست؟ آمریکا غرب منافقین … ملت ایران درس خودشون رو از نهضت عـاشورا گرفته اند و در حماسه ی جاودان ۹ دی یکی از آن درس ها را پس دادند .

۲ _ نقش روحانیت در بزرگداشت و استمرار حرکت ۹ دی چه میتواند باشد ؟

روحانیت یک حکومت معنوی بر دل های مردم دارد .هرچند که سال های بسیار زیادی علیه این روحانیت مقدس و علیه دین تبلیغ شد اما مردم به هیچ وجه از دور روحانیت پراکنده نشدند و همانطور که در کشورمان می بینیم بنیانگذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و حضرت امام خامنه ای (حفظه الله) روحانی هستند ، سملما معنویتی که در مقام روحانیت هست این کشور رو نگه داشته است . در ۹ دی مردم هدایت شدند به سمت این که بیشتر واقعه ی عاشورا را بشناسند ، بیشتر در ابعاد آن تعمق کنند ، هتک حرمتی که شد ، بدانند این ظلم در حق آقا امام حسین باید پاسخ داده بشوند . این مسائل را روحانیت اصیل انقلابی باید به مردم بفهمانند که ظلم فتنه گران بی پاسخ نخواهد ماند و هیچ گاه هیچ ظلمی تا ابد باقی نخواهد ماند ، همانطور که در ۹ دی شاهد جواب دندان شکن ملت ایران بودیم . ملتی که همیشه پشت ولایت ایستاده اند .

۳ _ نقش بسیج در حرکت ۹ دی چه بود ؟

یک جنبه معنوی داریم و یک جنبه مادی ، در جنبه مادی که بسیجیان توانستند فتنه ها و آشوب ها را بخوابانند و نقش فرهنگی هم که بسیج ایفا کرد و توانست اقشار جامعه را متوجه این حادثه کند و بزرگتر از آن نقش معنوی جوانان بسیج بود . یعنی مسلما بعد از آن نماز جمعه و آن خطبه مقام معظم رهبری در نماز جمعه تهران خونی که در دل بسیجیان می جوشید درجه و شعله اش زباد تر شد . قضایای سال ۱۳۸۸ نمیخوابید مگر با دعای بسیج و اتحاد روحانیت و مردم و بسیجیان . نقش معنوی بسیج هم که مسلما انکار نا پذیر است و حضوری که مایه دلگرمی و امنیت نظام است .

۴ _ به نظر شما ارتباط نسل جوان با مسجد و روحانیت چگونه می تواند این بیداری و تفکر و این روحیه را بالا ببرد که باز هم شاهد ایستادگی باشیم ؟

اولا که ان شاءالله شاهد حوادثی چون فتنه ی ۸۸ نباشیم و این اتفاقات رخ ندهد .اما اینکه چطور این جوشش و خروش بسیجیان در رگ های آن ها تا ابد باقی بماند نیاز به یک سازماندهی قوی و موثر دارد . چطور جوانان را به سمت بسیج و مسجد و روحانیت جذب کرد چندین راه متفاوت دارد:

حفظ تجربه ها : وقتی جوانان جذب می شوند باید طوری سازماندهی شکل بگیرد که همیشه در این مسیر باقی بمانند. ما باید موانع رو از سر راه جوانان بر داریم و خط دهی کنیم . مهمترین مسئله در جذب جوانان مسائل فرهنگی است . یعنی جوانی که در ماهوار و فضای مجازی و در جمع دوستان با شبهات زیادی در مورد دین و مذهب و نظام مواجه میشود ، باید جواب داده بشود . و شبهه در ذهن جوان نماند . شبهه حکم یک ویروس در بدن را دارد که اگر رشد کند و به جواب نرسد برای همیشه در ذهن جوان میماند . نقش پدر و مادر و خانواده ، مساجد ، دوستان ، مدارس ، پایگاه های بسیج و … نقشی انکار نا پذیر است که حداقل کتاب در اختیار جوانان بگذارند و بی غرض پاسخ آنها را بدهند و با جوانان دوست باشند . آن موقع به مسجد و بسیج و روحانیت جذب خواهد شد .

۵_ درسی که ما میتوانیم از حادثه ۹ دی بگیریم چیست ؟

یکی از بزرگترین درس ها که کمتر کسی به آن دقت کرده ناشکری است . عده ای ناشکری کردند و خواستند که نظام برگردد . هدف آنها نظام ، رهبری نبود بلکه هدف آنها دین بود . دین را درست نفهمیدند . با دین دشمنی داشتند . آزادی بیش از حد باعث این شد ، آزادی بیش از حد بی بند و باری در پی دارد . ناشکری در سال ۱۳۸۸ نسبت به دین بود ، چون بعضی ها دین را نفهمیدند خواستند نظام برگردد. و درس دیگر اینکه باید مطابعت از رهبری داشته باشیم .

رهبری ما دو ویژگی دارد ۱٫مشروعیت ۲ مقبولیت از لحاظ مشروعیت دینی که مسلما رهبر ما فقیه مسلم و بهترین سیاستمدار و کارشناس در هر مسئله ای هستند که مورد تایید همگان است . مقبولیت هم که الا ماشآالله . نه تنها در ایران و خاورمیانه و آسیا . بلکه کل دنیا رهبر عزیز ما را قبول دارند . مطابعت از رهبری با توجه به این دو ویژگی و اینکه در زمان غیبت ، رهبری رو نایب ائمه علیهم السلام میدانیم ، هیچ گاه مطابعت از رهبری رو نباید فراموش کنیم . و مسئله ی بعد نگه داشتن حرمت است . فتنه گران حرمت شکنی کردند . اول حرمت نظام و حکومت و بعد حرمت عزاداران امام حسین شکسته شد . توهین به دین و مقدسات و مذهب مردم و اعتقادات مذهبی خون مردم را به جوش آورد . خصوصا عزاداری ، که این عزاداری ها پس از ۱۴۰۰ سال در وجود مردم رخنه کرده و جدا شدنی نیست و همین عزادری رمز بقای این مبارزات است . هرچند استعمار استکبار و وهابیت با هم کار کنند به هیچ وجه نمیتوانند این عزاداری ها را از مردم بگیرند .مسیحیان و یهودیان هم حتی به این اعتقاد مقدس احترام میگذارند اما فتنه گران همانند یزیدیان عمل کردند و به این حرکت مقدس بی احترامی کردند و رسوایی حق آنها بود.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته.

یک نظر

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

رفتن به بالا