خانه / اسلایدر / مسابقه وبلاگ نویسی جهاد مجازی

مسابقه وبلاگ نویسی جهاد مجازی

تذکر رهبر عزیز انقلاب به وبلاگ نویسان؛

«واقعاً یکى از چیزهایى که ما همه‌مان [باید توجه کنیم]، به مردم هم باید بگوییم، یاد بدهیم که توجه بکنند این است که: به صرف توهم این که حالا این کار مصلحت دارد، دست‌شان را، یا قلم‌شان را، یاوبلاگ‌شان را آزاد نکنند که هر چه به دهن‌شان آمد، آن را بگویند؛ اینجور نیست، چون وسایل مدرن امروز همه مشمول همین حکم است. یعنى خواندن وبلاگ هم مثل خواندن کاغذ است، کتاب است، نامه است، مثل شنیدن حرف است. استماع غیبت شامل همه‌ى اینها می‌شود؛ یعنى ملاک استماع در اینها وجود دارد مسلما»

مسابقه وبلاگ نویسی جهاد مجازی با توجه به لزوم حضور جدی وبلاگ نویسان انقلابی در فضای مجازی و نیز تشکیل جبهه جهاد مجازی در مقابل هجوم سازمان یافته دشمنان انقلاب در سالی که به عنوان «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی»نام نهاده شده است به همت انجمن وبلاگ نویسان شهرستان جهرم برگزار می شود.

این مسابقه با هدف انعکاس گسترده و ترویج فرهنگ انقلاب در فضای مجازی، شناخت و ایجاد ارتباط با وبلاگ نویسان متخصص در مباحث مرتبط، تعمیق باورهای اسلامی، انسانی مسلمین در میان عموم آحاد جامعه، انعکاس و ترویج حقایق فعالیت های انجام پذیرفته در انجمن وبلاگ نویسان، ایجاد روحیه نشاط اجتماعی، تجربیات و اقدامات نو، جدید و بدیع پیرامون طرح دجالواره برگزار می شود.

موضوعات این مسابقه:

  •  تجربیات و اقدامات نو، جدید و بدیع پیرامون طرح دجالواره
  • چه راهکارهایی برای مقابله با آسیب های ابزارهای نوینی چون ماهواره و اینترنت وجود دارد؟
  • آیا بسترسازی فرهنگی مناسبی در مواجهه با زندگی مدرن صورت گرفته است؟
  • پرورش دینی یا آموزش دینی، چاره‌ساز وضع امروزند؟ شاخصه‌های پرورش دینی کدام است؟
  • اهداف  فرهنگی عمده ماهواره‌های فارسی‌زبان برای جامعه ایرانی و خانواده کدام است؟
  • تلفن همراه چه تأثیری بر نظام خانواده گذارده است؟
  • مصرف اینترنت چه آسیب‌ها و فرصت‌هایی دارد؟

اجرا می شود.

معرفی وبلاگ و ثبت نام حداکثر تا تاریخ ۱۳۹۳/۰۸/۱۹فقط از طریق سایت پست الکترونیکی: parvaze88@gmail.com – kargarfard@shmail.ir  امکان پذیر است و در هنگام ثبت نام اطلاعات باید به صورت کامل و بدون خطای تایپی وارد شود .

اطلاعات لازم برای ثبت نام:

نام و نام خانوادگی – نام پدر – شماره تماس – آدرس وبلاگ – موضوع انتخابی

فعال بودن و به روز بودن محتوای وبلاگ ها از جمله شرایط شرکت در این مسابقه است؛ زمان ساخت وبلاگ ها دارای اهمیت نیست و هرشرکت کننده می تواند تنها یک وبلاگ با حداقل ۱۰ پست ارسال کند. پنج مطلب پایانی هر وبلاگ نیز از شروع زمان فراخوان تا پایان زمان آن مورد بررسی و داوری قرار می گیرد.

شرکت کنندگان می توانند از تمامی قالب های رایج نوشته های وبلاگی از قبیل دل نوشته ها، خاطرات، یادداشت روزانه، مقاله، قطعات ادبی، شعر، حدیث، عکس، پوستر، کلیپ و.. را به طور مجزا استفاده کند تا برای هر بخش امتیاز جداگانه ای دریافت نماید.

چنان چه مطالب مندرج در وبلاگ متعلق به نویسنده نیست منبع آن ذکر  و تمامی منابع و پی نوشت های مطالب، باید در هر پست درج شود. اتکا به منابع غنی، بهره گیری از ادبیات وبلاگ نویسی، تاثیر گذاری و ارتباط با مخاطب و خلاقیت در ارائه محتوا توسط وبلاگ نویس از جمله معیارهای امتیاز دهی هیات داوران است. تولیدی بودن مطالب نیز از امتیاز ویژه ای برخوردار است.

مسئولیت مطالب و محتوای وبلاگ های شرکت کننده در مسابقه، به عهده نویسنده وبلاگ است. مهم ترین معیار امتیاز دهی، تولید محتوا و نگارش یادداشت، توسط خود وبلاگ نویس است.

ملاک های محتوایی شامل تناسب موضوع و محتوا، ادبیات وبلاگی (صمیمیت، روانی و سادگی)، استفاده از تصویر و لینک، نگاه نو، پیوندهای روزانه، پیوندهای دائم، خلاقیت در ارائه‌ی محتوا، رعایت اصل خلاصه نویسی، وجود تیتر مناسب، شفاف سازی و نتیجه گیری از مطالب، نقد سالم و ادبیات اخلاق مدارانه و تعامل با دیگران و ارتباط دوسویه با مخاطبان است.

به نفرات برتر جوایزی ارزنده اهدا می گردد.

همه وبلاگ نویسان دعوتند

تذکر:

  • شرکت در مسابقه  برای عموم آزاد است و ارائه بیش از یک اثر نیز مانعی ندارد، اما برای شرکت در مسابقه، نوشتن حداقل سه مطلب در وبلاگ الزامیست.
  • درج بنر و لینک مسابقه در وبلاگ الزامیست و در صورت عدم وجود بنر و لینک مسابقه، در همان داوری اولیه حذف خواهند شد.

استفاده از تمام سرویس دهندگان وبلاگ بلا مانع می باشد .

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

رفتن به بالا