خانه / آسمانی ها / سرداری که در نبرد مستقیم با آمریـــکا شهید شد/ او ناخدای بزرگترین کشتی سپاه بود

سرداری که در نبرد مستقیم با آمریـــکا شهید شد/ او ناخدای بزرگترین کشتی سپاه بود

بدون شک ۱۶ مهر ماه ۱۳۶۶ را بواسطه رویارویی مستقیم با شیطان بزرگ در خلیج فارس، باید یکی از درخشان‌ترین مقاطع ‌تاریخ دفاع مقدس دانست که البته این مقطع درخشان و مجاهدینی که این افتخار بزرگ را آفریدند، تا به امروز لااقل جایگاه در خور شانی در میان افکار عمومی ملت ایران نیافتند.

یکی از این راست قامتان شهید نصرالله شفیعی است، وی در سال ۱۳۴۲ در روستای نعمت آباد بخش خشت شهرستان کازرون به دنیا آمد، یازده ساله بود که قرآن کریم را ختم کرد، سخت کوش و خوش اخلاق و مومن بود، با شروع جنگ تحمیلی بع عضویت بسیج درآمد و در سال ۶۱ به خیل عظیم پاسداران پیوست.

شهید شفیعی عهده دار مسئولیتهای فراوانی در دفاع مقدس بود از قبیل: فرمانده گروهان از تیپ ۱۳ حضرت امیر (ع) منطقه دوم دریایی سپاه پاسداران، فرمانده گردان از تیپ ۱۳ حضرت امیر (ع) منطقه دوم دریایی سپاه پاسداران، معاون فرمانده تیپ ۱۳ حضرت امیر (ع) منطقه دوم دریایی سپاه پاسداران، فرمانده ناوگردان منطقه دوم دریایی سپاه، معاون عملیات منطقه دوم دریایی سپاه.

در عملیاتهایی نظیر بدر و خیبر شرکت می نماید که در عملیات بدر در بمباران شیمیایی عراقیها مجروح می شود. وی پس از مدتی جهت آموزش ناوبری از سوی نیروی دریایی سپاه پاسداران به کشور هلند اعزام می شود و با افتخار تمام موفق به اخذ مدرک ناخدایی می شود پس از مراجعت از آنجا هدایت بزرگترین کشتی ای که تا آن هنگام در اختیار سپاه قرار گرفته بود را عهده دار می شود.

وی سرانجام در عصر روز پنجشنبه ۱۶/۰۷/۱۳۶۶ به همراه چند تن از همرزمانش، جهت انجام گشت‌زنی و حفاظت از آبهای نیلگون خلیج فارس، با استفاده از دو فروند قایق تندرو توپدار به نام «بعثت» و یک فروند ناوچه به نام «طارق» به سمت جزیره فارسی حرکت می کنند، ولی ناگهان قایق حامل شهید نصرالله شفیعی هدف اصابت موشک آمریکایی‌ها قرار می گیرد و نصرالله شفیعی به همراه شهید آبسالان و سایر همرزمانش مظلومانه به شهادت می رسند و تاکنون جنازه این شهید پیدا نشده است.

پدرش درباره او می گوید: زمانی که زائران خانه خدا را در عربستان به خاک و خون کشیدند، شهید بسیار بی تابی می کرد و می گفت عربستان کور خوانده، تقاص خون این شهیدان را از او خواهیم گرفت و بعد از مدتی ضرباتی را به جزایر و نفت کش های عربستان وارد کردند، شهید برای آموزش به آلمان و هلند رفت و وقتی برمی گشت و کشتی خریداری شده را به ایران می آورد حضرت ایت الله خامنه ای که درآن زمان رئیس جمهور بودند و آقایان هاشمی رئیس مجلس و محسن رضایی فرمانده سپاه به استقبال او آمدند.

حالا چند سالی است که مردم شهر خشت برای این شهید یادواره می گیرند و امروز هفتمین سالی است که برای پاسداشت یاد و خاطره شهید شفیعی این یادواره برگزار می شود.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

رفتن به بالا