خانه / اجتماعی / به بهانه روز حجاب و عفاف…

به بهانه روز حجاب و عفاف…

حرف داراب نوشت: یادش بخیر دهه شصت و هفتاد را می گویم؛ اگر نامحرم چشم ناپاکی در محله نگاه چپ به خواهر و مادرمان می انداخت روزگارش را سیاه می کردیم، خونمان به جوش می آمد و به قول معروف غیرتی می شدیم. هر چند که هنوز هم هستند کسانی که بر عهد و پیمان مسلمانی و بچه شیعه بودنشان مانده اند و با غیرت قوانین شرع مقدس اسلام و سیره حضرت زهرا (س) را رعایت می کنند اما برخی نیز انگار سیب زمینی شده اند!

چه شده است که مرد با غیرت و متعصب ایرانی، امروز عکس ناموسش را بی حجاب در ویترین شبکه های اجتماعی نظیر فیس بوک، توئیتر و .. می گذارد و تا سایر مردان و زنان در موردشان نظر دهند و لایک کنند؟!

برای چاپ عکس مراسم عقد و عروسی به دنبال یک عکاس مورد اعتماد ترجیحا خانم می گشتیم و امروز با توجیه پیشرفت دنیا و پایان تحجر (!) عکس رنگی به اصطلاح سرمجلسی از عروس و داماد چاپ و در مراسم توزیع می شود. عروس و داماد از خصوصی ترین روابط عاشقانه شان کلیپ ضبط می کنند و در مراسم پخش می شود در حالی که روزی از اجرای چنین رفتاری جلوی پدر و مادرمان هم شرم داشتیم.

البته مردها هم مرد بودند خبری از شمع سوزی و رنگ کردن موی آقایان نبود! مدل تاج خروسی و تیفوسی نداشتیم و تهِ تهِ رسیدن به ظاهرمان یک شانه جیبی و آینه کوچک بود. نگاه هایمان به ناموس مردم بوی شهوت نمی داد و چشم و گوشمان بسته بود.

برخی با شنیدن این درددل ها فورا جبهه گیری می کنند که چرا با زیبایی مخالفید؟! اینقدر “دگم” و “بسته” نباشید و از این حرف ها. به خدا آن روزها ما هم بدون این کارها هم خوشتیب بودیم و هم تمیز. عاشق می شدیم و ازدواج می کردیم اما تصویر ناموسمان را دست هر نامحرمی نمی دادیم.

آری سال ۲۰۱۴ است و ما روز به روز بیشتر پیشرفت می کنیم و انسانیت مان تعالی می یابد! اینجا گویی دیگر هیچ کس نامحرم نیست و ما همه خواهر و برادر شده ایم! این روزها تریپ تریپ کوروش کبیر است و جمله های او دست به دست در گوشی های تلفن می گردد. آخر پوشش امروز بانوان ما شبیه همسر همان کوروش بزرگ هم نیست.

 

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

رفتن به بالا