خانه / سیاسی / فریاد محرومیت ممسنی در مجلس / انتقاد تند شفیعی از دولت

فریاد محرومیت ممسنی در مجلس / انتقاد تند شفیعی از دولت

وبلاگ  وب نور نوشت : شهرستان های ممسنی و رستم به عنوان یکی از مناطق محروم استان فارس هستند،به طوری که از نظر شاخص توسعه جزء آخرین شهرستان ها قرار گرفته اند. این آمار نشان از عدم توسعه یافتگی و محرومیت منطقه است.

مطمئنا این عقب ماندگی مربوط به یک یا دو سال اخیر نمی باشد،عامل آن کم توجهی از طرف استان و کشور و هم چنین سوء مدیریت در دوره های گذشته می باشد.

بیان مشکلات در سطح کشور می تواند راهگشا و مرحمی بر درد های مردم منطقه باشد، که دکتر نوذر شفیعی نماینده مردم دیروز در نطق میان دستور خود نسبت به این قضیه پرداخت که در بسیاری از سایت ها و وبلاگ های شهرستان منتشر شد.

نوذر شفیعی نماینده مردم ممسنی و رستم

نوذر شفیعی نماینده مردم ممسنی و رستم

دکتر نوذر شفیعی نماینده شهرستانهای ممسنی و رستم در مجلس، در نشست علنی (یکشنبه، ۱ تیر)،در نطق میان دستور گفت: از وزارت نفت می‌خواهم ضمن وفای عهد خود در جلسه مشترک مجمع نمایندگان فارس ، رئیس مجلس و وزیر نفت، به روند احداث پتروشیمی ممسنی شتاب دهد.

نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس نهم تاکید کرد: باید گفت که در طرح اولیه قرار بود خوراک این پتروشیمی از خط لوله اتیلن غرب تامین شود و اگر چنین شود راه‌اندازی این پتروشیمی به سهولت امکان‌پذیر است.

به گزارش شانا، کلنگ احداث پتروشیمی ممسنی در ۱۹ دی ماه سال ۱۳۸۶ با سرمایه گذاری ارزی ۳۲۱ میلیون دلار به زمین زده شد و زمان اجرای پروژه نیز چهار سال اعلام شده بود. براساس برنامه تعیین شده، این مجتمع بعد از بهره‌برداری ۳۰۰ هزار تن اتیلن سنگین در سال تولید می‌کند. هدف از اجرای این پروژه در مرحله اول، تولید مواد اولیه پلی اتیلن سنگین برای تامین نیاز بازارهای داخلی و تغذیه صنایع پایین دستی و در مرحله بعد صادارت محصول به بازارهای جهانی است.

به گزارش خانه ی ملت شفیعی افزود:متاسفانه طی دو سال گذشته که از نمایندگی اینجانب میگذرد به رقم تلاش های شبانه روزی که برای رسیدگی به مشکلات حوزه انتخابیه صورت گرفت به دلیل مشکلات اقتصادی موجود که از دو علت ضعف مدیریت و تحریم ها ناشی می‌شود کمترین گره ای از مشکلات مردم باز نشده است.

نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: انتظار می‌رود اکنون که بارقه امیدی برای حل مسائل و مشکلات کشور به وجود آمده وزارت راه ، مسکن و شهرسازی در خصوص جاده های شهرستان های ممسنی و رستم خصوصا جاده های قائمیه ، بابا میدان اقدام عملی جدی صورت دهد.

وی تصریح کرد: این جاده تنها ۳۰ کیلومتر است که وزارت راه به رقم سوانح دلخراشی که در این مسیر اتفاق ا فتاده گام عملی موثری در این باره انجام نداده است همچنین انتظار می‌رود وزارت صنعت، معدن و تجارت نسبت به صدور مجوز برای کارخانه سیمان ممسنی اقدام لازم را به عمل آورد چرا که هیچ تاسیسات صنعتی مهمی در دو شهرستان ممسنی و رستم وجود ندارد و این کارخانه تنها امید مردم این دو شهرستان در حوزه صنعت است.

شفیعی افزود: انتظار می رود وزارت صنعت ، معدن و تجارت خود مسئولیت اداره کارخانه قند ممسنی که به دلیل واگذاری غیر اصولی آن به بخش خصوصی تعطیل شده را بر عهده گیرد چرا که بیش از ۳۰۰ خانواده از وجود این کارخانه امرار معاش می‌کنند از سویی دیگر از وزارت نفت می‌خواهم ضمن وفای عهد خود در جلسه مشترک مجمع نمایندگان فارس ، رئیس مجلس و وزیر نفت در روند احداث پتروشیمی ممسنی تسریع نماید.

شفیعی تصریح کرد: همچنین از وزارت ورزش بسیار گلایه مندم که چرا امر خطیر ورزش در استان فارس را رها کرده و مانع از فراهم شدن زمینه مساعد برای رشد استعدادهای ورزشی جوانان شده است، طبق اطلاعات موجود فارس هم اکنون در همه رشته های ورزشی مردانه به جز ووشو سکوت کرده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خطاب به وزیر کار ،‌تعاون و امور اجتماعی گفت: در هنگام اخذ رای اعتماد از شما به عنوان وزیری با دیدگاه استراتژیک نام برده شده اما  متاسفانه از قافله دولت عقب مانده اید و درمانگاه تامین اجتماعی ممسنی در پیچ و خم بروکراسی این وزارتخانه معطل مانده است اما از وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به خاطر ابتکار عمل های خوب در حوزه بهداشت ودرمان که انقلاب بزرگی در خدمت رسانی به مردم را به وجود آورد تشکر می‌کنیم.

شفیعی ادامه داد: از رئیس جمهور و هیات دولت تقاضا دارم ضمن سفر به استان فارس از شهرستان های ممسنی و رستم که محروم ترین شهرستان های استان فارس می‌باشند دیدار کنند و در رفع محرومیت های این دو شهرستان بکوشند. همچنین از ستاد اجرایی فرمان امام می‌خواهم در برنامه های توسعه ای خود توجه بیشتری به رفع محرومیت در شهرستان های ممسنی و رستم نمایند و انتظار می‌رود آرمانهای امام که همانا رسیدگی به وضع محرومیت بیشتر در برنامه های این ستاد خودنمایی کند.

پایان/

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

رفتن به بالا