خانه / آسمانی ها / فراخوان ملی خاطره نویسی ماجـرای من و امــام رضــا علیـه السلام

فراخوان ملی خاطره نویسی ماجـرای من و امــام رضــا علیـه السلام

شمـا هم می توانیـد خـادم سایبـری امـام هشتـم باشیـد | فراخـوان ملـی خاطـره نویسی ماجــرای من و امــام رضــا علیـه السلام

| جــوان انقـلابی  –   javanenghelabi.ir | :

بسم الله الرحمن الرحیم

اَللّـهُمَّ صَلِّ عَلى عَلِیِّ بْنِ مُوسَى الرِّضا الْمُرْتَضَى الاِمامِ التَّقِیِّ النَّقِیِّ وَحُجَّتِکَ عَلى مَنْ فَوْقَ الاَرْضِ وَمَنْ تَحْتَ الثَّرى، الصِّدّیقِ الشَّهیدِ، صَلاهً کَثیرَهً تامَّهً زاکِیَهً مُتَواصِلَهً مُتَواتِرَهً مُتَرادِفَهً، کَاَفْضَلِ ما صَلَّیْتَ عَلى اَحَد مِنْ اَوْلِیائِکَ

پرودگارا، ‌بر علی بن موسی الرضای برگزیده درود و رحمت فرست . آن پیشوای پارسا و منزه و حجت تو بر هر که روی زمین و زیر خاک است. بر آن صدیق شهید درود و رحمت فراوان فرست، ‌درودی کامل و بالنده و از پی هم و پیاپی و پی در پی، ‌همچون برترین و درود و رحمتی که بر هریک از اولیائت فرستادی.

چه کسی اســت از شیعیـان و محبیــن  خــاندان پیامبر رحمــت صلــوات الله علیـه و آلــه  که برلــب دعا و در دل شــوق زیــارت و آرزوی حضـور در حـرم هریـک از فرزنــدان پیامــبر رحــمت را بر دل نداشته باشد؟! چه کسی اسـت که هر روز و شب خود را در حــرم  فرزنــدان فاطمـه سلام الله علیها نبینیــد و خـویشتــن را بر سر سفره ی فرزند پیامبرش میهمــان نگـــرداند…؟!

بی شک همـه ما عاشــقانه این آرزوهای زیبا را هر صبح و شام از خــدای کـریم و مهــربان خـویش طلــب میکنیــم و خود را لحظه به لحظه در آن حرم های نورانی تصــور میکنــیم ؛ شاید در این آرزو ها اینکــه خود را روزی در کسـوت خــادمی و خــدمت گـــذاری آسـتان ایــن حرم هــای شـریف بینیــم و مهـر نوکــری از درگاه آسـتان دوسـت بر پیشــانی مان زده شــود آرزویی بـس بــزرگ باشــد ولی عشق آن در قلــب همه ما هسـت و حرارتش جانمان را سوزادنده است ؛ بارها و بارهــا از فــرزندان رسول خــدا صـلوات الله علیهــم اجمعیــن نقــل شـده اســت هرکـجا که ذکــر ما اهـل بیــت باشـد آنجــا حرم ما محسوب میشود…

حال که مجال خدمت گذاری حضــوری در این حـرم هــای متبرک و منـور نیـست بر آن شــدیم تا با کمـک دوســتان مومـن و انــقلابی و محب اهل بیــت علیهــم السـلام ، فضـای مجــازی را بـیش از پیــش به عطــر وجــودی این خانــدان مبـارک و نــورانی مــزین گردانیـــم و فضای سایبری را با لطف و عنــایت خودشــان حــرم این حجـج الهی قرار دهیــم و خود خادم و خدمتگزار این حرم های بهشتی و زائران آسمانی آن قـــرار دهیم….

اما این روزهــا مشهـد و قلـب تپنــده آن یعنی مضـجع شـریف سـلطان رئــوف حضـرت علی ابن موسی الرضـا ســلام الله علــیه امــروز قلـب تپنــده ایران اســلامی و دل هر انســان مـومن ، مـوحد و عــدالت طلب از هر دین و مسـلک و مــرامی می باشد ؛ در این بیــن شیعیــان و بخصـوص ایراینــیان ارادات و محبــت ویژه ای به این فــرزند عزیــز امـیرالمومنیــن و فاطمـه زهـرا سلام الله علیها دارند و همشه خود را مدیــون الطاف کــریمانه عالم آل محمد (ص) می دانند…

یک یک ما در هنــگام سفــر به حریم قــدس رضـوی ، روزی نیست که غبطه به حال خادمان مهربان حرم امام هشتــم نخــورده و خــود را درجای آنان نبینــیم ؛ اما این بار میخواهــیم که خــود نیز ماننــد آنان لبـاس نوکــری و خــادمی امـام رئوفمــان را برتن کنیــم….

اینک و در آستانه ولادت پر سرور و بهجت حضرت علی ابن موسی الرضا سلام الله علیه وبـگاه جـوان انقــلابی پس از برگــزاری فـراخوان بــزرگ ماجـرای چادری شـدنم ، ماجـرای چادری نشدنم (که همچنـان هم در حال برگــزاری است و تاکنون بسیاری از بانوان پوشش شان به سمت حجاب اسلامی تغییــر پیدا کــرده اسـت) و همچنین فراخوان عکاسی روز قــدس از دریچـه دوربیـن جــوان انقــلابی ، این بار هم بنــا دارد با کمــک همـه صاحبـان وب ســایت ها ، وبــلاگ ها و افراد حقیقـی  ارادتمنــد و عاشق حضــرت امام رضــا سـلام الله علیه مــوج وبلاگی ” مــن و امام رضــا علیه الســلام” را به مناسبت ولادت حضــرتش و خواهر بزرگوارشــان حضـرت فاطمــه معصــومه سـلام الله علیهــما برگــزار کند.

از همه برادارن و خواهــران مومــن و عاشـق اهل بیــت علی الخصوص حضــرت امام رضـا علیه الســلام دعوت می کنــیم تا آنان نیز با عشــق و اخلاص خود را خــادم سایبری حرم مقدس رضوی بدانـــند و ما را در این طرح عظیــم یاری کنــند.

javanenghelabi - emem reza

این فراخــوان برای عمـوم بـرادران و خــواهران در تمامی سنیــن در دو محــور برگزار میشــود :

 •  خاطرات من و امام رضا : در این طرح از کلیــه برادران و خواهــران عزیـز محـب حضــرت رضـا (ع) می تواننــد خاطراتی که دربـاره ارتبــاط روحی و قلبی خـود و حضــرت بوده اسـت را بصورت نوشتــاری زیبا به رشـته تحــریر در آورند ؛ این خاطـرات شـامل ماجــرای طلبیـده شـدن برای زیــارت ، اتفاقــات در سفـر یا در خـود شهـر مقــدس مشهــد و یاحـرم مطهر ، و یا پس از آن می تواند باشــد. در این طرح شما می توانید حاجاتی که از این امام رئــوف طلب کرده اید و اقـا با لطـف خدا بــرای شما عطا فرموده اند و یـاحتی حاجاتی که خواسته اید و آقا بنا بر حکمتی نداده اند  بعدا متوجه شدید که اگر حاجت شما روا میگــشت با مشگلات زیــادی روبرو میشدید را بیــان کنید. هدف اصلی این بخش بیــان خاطــرات و نکاتی از عنایات حضـرت رضا (ع) به ما ، اطرافیــان ما و حتی اموات ما اسـت که بیانگر لطف و عنایات ویژه آن حضرت بر نمامی موجــودات عالم هستی است. شاید که قــدران این عنایات گشتـیم…
 • در کوی رضــا (ع) : در این قسمت از کلیـه عزیــزان طلبـه ، دانشجو و پژوهشگــر دعــوت می شــود تا روایــات ، احـادیث ، کــرامات ، مناظــره های علمی و دینـی و داستان های زیبا از زندگی عالم آل محمــد سلام الله علیه را با ادبـیات شیــرین ، کوتــاه و تاثیـــرگذار برای افـزایش بیـش از پیـش معــرفتمان به آن حضـرت ارسال کنند.
 • بخش ویــژه : این قسمت مربوط به افــرادی است که پیرو ادیان دیگــر الهی یا فرق دیگــر اسلامی می باشد ؛ از این عزیزان تقاضــا داریم احساســات و ارادت هــای خـویش را برای ما ارسال کنند.

 

 • توجـــه :
 1. به یاری خــدا اولین خـاطره در روز ولادت حضـرت فاطمـه معصـومه سلام الله علیهــا منتشر خـواهد شــد و پس از آن در روزهای زوج ساعت ۸صبح خاطرات و نکات جدید بارگــذاری میــگردد.
 2. انشاالله و به یاری امـام عصــر عجــل اللله تعـالی فرجه الشریف قــرار است تعدادی از بهتــرین این خاطرات بصورت کتــاب منتشر گردد.
 3.  شما عزیزان می توایند هر تعــداد خــاطره و مطلبی که داریـد بدون محـــدودیت اسال کنید ؛ مطمئنا هریک از ما بیـش از یـک خاطــره و مطلــب خوب در ذهنمــان از کرامات و عنــایات این حـضـرت داریم.

 • روش ارسـال مطالب :

شما می توانید مطالبتان را به ۳صــورت ارسال کنید :

۱ – از طریق وبـگاه جوان انقــلابی ، قسمت ارسال مطلب (که در بالای هِدر سایت قرار دارد)

۲ –  از طریق پست الکتــرونیکی (ایمیل) :

info@javanenghelabi.ir

۳ – از طــریق کامنت گذاشـتن در ذیــل یکی از مطالــب سـایت جــوان انقــلابی

توجه : جــوان انقـلابی روش سوم را برای سهولت بیشتــر پیشنهــاد میکند.

 • توجــه !

لطفا در هنگام ارسال مطلب به نکات زیر توجه فرمایید :

در هنگام ارسال مطلــب حتمـا نام سـایت یا  ایمیــل خود و یا شمــاره تلفـن همــراه خود را بــرای اطلاع رسـانی از زمــان انتشـار خاطره خود درج فرمایید ؛ بی شک این اطلاعات منتشر نخواهد شد.

همچنیــن در متن ارسـالی خویش مــطالب خـواسته شـده زیــر را نیز درج کنیـد :

 • نام : الـزامی
 • نام خانوادگی : اختیــاری
 • نام شهرستان : اجبـاری
 • سن : اختیــاری
 • آدرس وب : اختیــاری (اگر مایل هستیــد که آدرس وبــلاگتان در ذیل خـاطره تان درج شــود اعلام کنیــد)

در پایان از همه محبین و شیعیان و ارادتمنــدان به آن حضـرت تقـاضا داریم برای شادی قلب نازنیــن حضـرت مهــدی عجـل الله تعــالی فـرجه الشـریف و برای عرض اردات و تشکــر کـوچک از همـه عنایــات حضـرت رضــا علیـه السـلام ما را با ارسال خاطرات و مطالب خود در این پروژه عظـیم یاری کننـد , در این راه دست تمــام وبـلاگ نویسـان ، وب نویسـان و انسان های صاحب قلــم و اندیشـه را برای همــکاری به گرمی می فشـاریم و از همگان تقاضای همکاری در این جبهــه فــرهنگی عظیم داریم.

 امید است همــگی ما مورد لطـف ، رحمت و عنایات حضــرت حـق قــرار گیـریم و در زیر سایه پر مهــر امـام الرئــوف حضرت علی ابن موسی الرضا علیــه السـلام  در پناه اهل البیــت علیهم السلام متنعــم گــردیم.

                                                                                                                ان شــاء الله

وبــگاه جـــوان انقـــــلابی

W E B : javanenghelabi.ir

E – mail : info@javanenghelabi.ir

S M S : 3000 28 28 38

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

رفتن به بالا