خانه / برترین ها / وبلاگ نویسان کسانی هستند که هم ردیف خبرنگاران میباشند

وبلاگ نویسان کسانی هستند که هم ردیف خبرنگاران میباشند

وبلاگ بچه های دولت آباد نوشت:وبلاگ نویسان کسانی هستند که هم ردیف خبرنگاران میباشندخبرنگاران نمادی از تلاش و سختکوشی همچون کبوتری  هستند که عاشقانه و بی پروا در عرصه وسیع اطلاع رسانی با عشقی وصف ناپذیر به کار و حرفه خود و بدون دریافت حق الزحمه ای ناچیز، پروازی بی پایان و خستگی ناپذیر را دنبال می کنند؛ آنهایی که با سلاح قلم در سرزمین آگاهی قدم می‌زنند و با تکیه بر سه اصل صحت، دقت و سرعت هر مشکل و معضلی را نادیده گرفته و هر خطری را به جان خریده چرا که رسالت خبرنگار و وبلاگ نویسان، تلاش تا پای جان است و بی توقع و چشم داشتی اخبار گوناگون را در آن و لحظه مخابره می کنند تا به دست عموم مردم رسیده و باعث آگاهی آنها میشوند.

 باید قلم را پاس داشت باید برای قلم و خبر و رسالت خبرنگاران وبلاگ نویسان ارزش قائل بود،وبلاگ نویسان کسانی هستند که هم ردیف خبرنگاران میباشند و میدانند که چه خون های پاکی در راه رسالت قلم ریخته شده و میدانند که پا جای چه کسانی میگذارنند و حرمت قلم و بخون خفتگان قلم را بیشتر از همه میدانند..

    وبلاگ نویس و خبرنگار را در حد خبر بیار محسوب نکنیم پس هر زمان نامی از خبرنگار آورده شد یادمان باشد که وبلاگ نویسان نیز از خانواده خبرنگاران میباشند.  اساسا” هر کسی را خبر نگار نخوانیم و اگر روزی هست برای خبرنگار با این حرفه ی سخت و طاقت فرسا به فکر روزی این قشر محروم باشیم.

خبرنگار و به طور کلی آن دسته از کسانی که در حال تلاش برای تهیه گزارش از مشکلات جامعه میباشد تنها افرادی  هستند در جامعه که علاوه بر دغدغه خود اضطراب و دغدغه و مشکلات جامعه را به عنوان حافظ حقوق جامعه و مردم  بهمراه دارد.بخشی شوند.از آن روز خبرنگاران هم صاحب اسم و رسم شدند؛ اما تنها و تنها در تقویم! خبرنگار را در جامعه ما با روز خبرنگار می شناسند و به نوعی از او تجلیل و تقدیر می کنند؛ غافل از اینکه همه روزها روز خبرنگار است و حتی لحظه ها، روزهایی که در جهان امروز، عصر ارتباطات و در دهکده جهانی، لحظه به لحظه آن خبرخیز است و خبرنگار خبررسان و پرتلاش.

طلایه داران جبهه آگاهی که در صحنه‌های سرنوشت ساز با تلاش‌ خستگی ناپذیر و صادقانه در فرایند پیچیده و دشوار تقابل با جنگ نرم دشمن با اطلاع رسانی شفاف و بهنگام از هیچ کوششی دریغ نمی‌ورزند، چنانچه تاریخ پر فراز و نشیب انقلاب اسلامی در سال های دفاع مقدس و پس از آن، ‏شاهد از جان گذشتگی خبرنگاران رشید میهن عزیز در امر بازتاب واقعیات دفاع از آزادگی ‏و اسلام بوده که بسیاری از آنان با تمسک به آرمان های انقلاب و تلاشی خستگی ناپذیر در این راه گام نهادند و ثابت قدم ماندند، امروز نیز‏‎ ‎بسیاری از جوانان با ‏کفایت در این عرصه حضوری پر تلاش دارند و همچون چشم بینای ملت در بازتاب رخدادهای ‏داخلی و بین المللی فعالیت می کنند.

هر ساله با فرا رسیدن هفده مرداد، مقام خبرنگار از سوی اشخاص، سازمان ها و ارگان های گوناگون پاس داشته و از آنها تجلیل می شود، این پاس داشتن ها و تجلیل ها اما چندان خبرنگاران را راضی نکرده و به خواسته هایشان نمی رساند، چه بسا آنها نیازی به این تجلیل ها نمی بینند و چشم داشتی به آن ندارند، چرا که همه چیز در همین یک روز تمام می شود و دیگر نامی از خبرنگار نیست تا سال دیگر و روز خبرنگاری دیگر و نیاز، چیز دیگری هست و بس.

و اما وبلاگ نویس:

رسم دیرینه وبلاگ نویسان و نوشته هایشان برش های ناگهانی و تغییرات ناگهانی موضوع است

اگر از حال وبلاگ نویسان بپرسید اسپیکر کامپیوترشان از بیخ خراب است و خیلی وقت است دلشان می خواهد صدایی از عمق هارد کامپیوتر بشنوند و نمی توانند . اگر از حال ما بپرسید این نام VEBLAGNEVIS را بر داشته اند و با خودشان کلی جا برده اند وبی آنکه وبلاگ نویس باشند هی اکانتی ساخته اند  به نام وبلاگ نویس.

هر چند این روزها این همه تکنولوژی پیشرفت کرده و این همه چیز جدید آمده و گوشی و دوربین و فلان وفلان و شبکه های اجتماعی و کسی کارش به وبلاگ نمی خورد اما وبلاگ نویسان دست از کوششان برنداشته اندو هم چنان به راهی که انتخاب کرده اند ادامه میدهند/.

[ جمعه شانزدهم مرداد ۱۳۹۴ ] [ ۶:۵۰ ] [ پاتوقی ها ]

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

رفتن به بالا