خانه / اسلایدر / کتاب آموزشی رباتیک طراحی و ساخت دست رباتیک آسمان

کتاب آموزشی رباتیک طراحی و ساخت دست رباتیک آسمان

باشگاه دانش آموزان وبلاگ نویس نوشت:

اینبار کارگروه یک سبد دانایی یک کتاب برای کسانی که علاقه علم رباتیک دارند معرفی میکند با ما همراه باشید:

نویسنده: سلمان کریمی نسب

نام کتاب: آموزش طراحی و ساخت بازوی رباتیک آسمان

موضوع: روباتیک/ علمی

تعداد صفحات: ۴۹

فرمت: کتاب PDF

زبان: فارسی

تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۳۹۴

8946628246435212

توضیحات

دست آسمان یک بازوی رباتیک ۹ درجه آزادی می باشد، که کنترل آن توسط لباس ثبت حرکاتی که همراه با ربات ارائه شده انجام می شود. در این کتاب به شرح کامل فرایند طراحی و ساخت این ربات پرداخته ایم.

ربات مورد بحث در واقع مشابه دست راست انسان می باشد. این دست توانایی انجام بیشتر حرکات دست راست را دارد، این حرکات شامل: جمع و باز شدن دست ازمحل کتف، چرخش از محل کتف، جمع و باز شدن از محل آرنج، پیچش مچ و حرکت مستقل ۵ انگشت دست می باشد. برای کنترل این ربات لباسی مجهز به سنسور های خمشی طراحی و ساخته شد. این لباس حرکات یک دست واقعی را ثبت میکند و پس از پردازش داده های ارسالی از سنسور های موجود در این لباس بازو حرکاتی مشابه با دست فردی که لباس را بر تن دارد انجام می دهد.

پروژه دست آسمان یک پروژه کاملا اپن سورس بوده و تمامی منابع آن شامل: طراحی سه بعدی، نقشه مدار های ربات، برنامه میکروکنترلر و آموزش ساخت و راه اندازی ربات از ابتدا تا انتها از آدرس قابل دانلود می باشد و هر فرد علاقه مند به ساخت این ربات می تواند با دنبال کردن این آموزش و البته تلاش مستمر، این ربات و یا قسمتی از آن را برای خود بسازد.

منبع

فایل پی دی اف کتاب

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

رفتن به بالا