خانه / آسمانی ها / فقط به فکر حوائج دنیایی ات هستی یا حوائج آخرتتت؟

فقط به فکر حوائج دنیایی ات هستی یا حوائج آخرتتت؟

وبلاگ حرف بچه های دولت آباد نوشت:فقط به فکر حوائج دنیایی ات هستی یا حوائج آخرتتت؟

شب‌های جمعه در کربلا  غلغله ای است؛ از همه جای دنیا و عراق مردم به این مکان می‌ایند تا گمشده شان را بیایند، می‌ایند تا درد خود را بگویند و درمانی طلب کنند. آه چقدر دردناک است که وقتی تل زینبیه را می‌بینی یا وارد خیمه گاه می‌شوی. این سوال در ذهنت نقش می‌بندد که آیا در زمان حسین بودی، تو از کربلاییان میشدی یا از کوفیان؟ راه بر امامت سد میکردی یا همراهش میشدی؟ حر میشدی یا شمر؟

دیگر تاب و توان تفکر نیست. سریع دست به دامان زیارات می‌شوی و غرق در گفت وگوی با امامت. دلت می‌خواهد هر آنچه به ذهنت می‌رسد. هر حاجتی داری می‌گویی. راستی آیا برای عاقبت به خیری دعا می‌کنی؟ دعا می‌کنی خدا به یاری و شفاعت امامت آن دنیا رو سفیدت کند؟ فقط به فکر حوائج دنیایی ات هستی یا حوائج آخرتتت؟

هر کس را میبینی با کوله باری از غم و درد و دعا به کربلا آمده است. خواسته و دعاهای هزاران نفر را با خود یدک می‌کشد که به خدمت امام عرضه کند. امید دارد که مورد قبول واقع می‌شود و به راستی که اینگونه است و امام حوائجت را پس نمی‌زند. کراماتش را نشانت می‌دهد تا ایمانت روز به روز مستحکم‌تر شود و بدانی که آل محمد دوستدار محبانشان هستند.

هنوز زیارات تمام نشده دست به کتاب میبری تا زیارت عاشورا بخوانی. همین که میرسی به انی سلم لمن سالمکم دلت هری می‌ریزد و اشک در چشمانت حلقه می‌زند. صحرای کربلا دوباره پیش چشمت مجسم می‌شود و غربت و تنهایی امام داغدارت می‌کند. با خود میگویی به راستی این بی دینان چگونه بر فرزند فاطمه تیغ کشیدند اما یادت می‌افتد که امام فرمود شما به حرام خواری مبتلا شده اید. باز دعا میکنی که خدایا ما را از مال حرام دور نگهدار. بازهم دعا هایت شروع می‌شود…

این دعاها تمامی ندارد اما بهرتین دعا عاقبت به خیری است که باید از خدا و امامش خواست. باشد که اینگونه باشیم.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

رفتن به بالا