خانه / اسلایدر / وبلاگ کتابچه خاطرات آنلاین

وبلاگ کتابچه خاطرات آنلاین

انجمن وبلاگی جهرم برگزار می کند:

چهارمین کارگاه تخصصی آموزشی وبلاگ نویسی با عنوان«چگونه بنویسیم» برای تولید محتوای فضای سایبری، روز سه شنبه ۳۰ تیر ماه سال جاری، در سالن اجتماعات امام امیر المؤمنین با حضور جمع کثیری از فعالان فضای مجازی برگزار گردید.

محسن جهانگیر، مسئول فضای مجازی جهرم، در ابتدای برنامه، هدف از اجرای این کارگاه آموزشی را، ارتقاء سطح کیفی وبلاگ نویسان بیان نمود.

چنگیز آزادیخواه از فعالان فرهنگی شهرستان، در این کارگاه، با بیان اصل و اهمیت حضور و فعالیت در فضای مجازی،  انواع جنگهای امروزی را در سه نوع جنگ سخت با ابزار جنگی، جنگ نیمه سخت یا جنگ اقتصادی و جنگ نرم  یا جنگ فرهنگی تقسیم بندی نمود.

آزادیخواه با بیان ۵ اصل چگونه نوشتن، چه بنویسیم، برای چه بنویسیم، برای که بنویسیم و چه زمان بنویسیم، تاکید داشت: برای هر موضوع یک پیشینه نیاز است که افراد باید به آن واقف باشند.

وی با یادآوری نکته مهم مخاطب شناسی، اظهار نمود: یک مطلب خوب باید:  ضروری، راه گشا، مفید، پاسخگو به شبهات، کوتاه، قابل فهم، روان، متناسب با مخاطب و سهل و ممتنع باشد. 


 آزادیخواه وبلاگ را کتابچه خاطرات آنلاین نسبت داد و برای ایجاد و پویایی یک وبلاگ خوب افزود: قالب وبلاگ باید زیبا و نوشته های آن جذاب و پاسخگو در کوتاه ترین زمان ممکن به پرسش مخاطب باشد.

در پایان این فعال فرهنگی، دوازده اصل مهم چگونه نوشتن را به شرح ذیل بیان داشت:

۱-    مخاطب وبلاگ را بشناسیم – مخاطب وبلاگ در چه سنی است، به دنبال چیست

۲-    موضوع وبلاگ را برای مخاطب مشخص کنیم

۳-    کوتاه بنویسیم

۴-    مطلب را صحیح به هم متصل کنیم(لینک کنیم)

۵-    در هر مطلب روی موضوع اصلی کلیک کنیم  حاشیه نرویم

۶-    ویرایش کنیم

۷-    پاراگراف بندی کنیم و بین پاراگراف ها فاصله بگذاریم  دیوار کلمات ایجاد نکنیم

۸-    سایز مناسب برای متنمان استفاده کنیم  از تراز وسط چین استفاده نکینم از فونت خیلی درشت و خیلی ریز استفاده نکنیم  متن را رنگی نکنیم

۹-    در نوشته های وبلاگ، از تصاویر درست و به موقع استفاده کنیم  تصاویر باید برای فهم بیشتر مطلب باشد

۱۰-    مطالب را طبقه بندی کنیم 

۱۱-    برای هر موضوع برچسب بزنیم

۱۲-    تست نهایی قبل از انتشار 

 

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

رفتن به بالا