خانه / معجون وبلاگی / ششمین گلدون وبلاگی وبلاگ نویسان سروستان منتشر شد/خوف و رجا در تنگنای زندگی…

ششمین گلدون وبلاگی وبلاگ نویسان سروستان منتشر شد/خوف و رجا در تنگنای زندگی…

وب نویسان فعالی در شهرستان سروستان هستند که وبلاگ های آن ها از سطح نسبتا خوبی برخوردار است. محتواهای خواندنی این وبلاگ ها گرچه مشتری خاص خود را دارد اما به منظور معرفی هر چه بیشتر، پاتوق وبلاگی همه سروستانی ها در نظر دارد به صورت هر دو هفته یکبار،گزیده بهترین های وبلاگی را در قالب «گلدون وبلاگی»  در روزهای سه شنبه  تقدیم شما خوانندگان گرامی نماید.   

یقیناً مطالب بسیاری زیادی در فضای وبلاگی شهرستان وجود دارد که شایسته بهترین ها هستند، لذا گلچین این مطالب به معنای نادیده گرفتن زحمات دیگر وبلاگ ها نمی‌باشد. بر این اساس تمامی وبلاگ نویسان عزیزی که مایلند مطالب آنان منتشر شود می توانند به منظور معرفی وبلاگ خود، مطالب تولیدی خود را از طریق ارسال نظر در زیر همین مطلب یا از طریق ارسال ایمیل به آدرس asemanian92@chmail.ir  با ما ارتباط برقرار کنند .

مطالب ارسال شده در این هفته توسط وبلاگ های زیر میباشد که از زحمات آنان سپاس گزاریم:

یک فنجان اطلاعات ناب* حرف های دلم* گل یاس* آسمانیان*حجاب برتر *یسنا* ستایش * نیایش * نسیم سروستان * اشعار من* بهار هستی*ما با ولایت زنده ایم*قاطی پاتی *رهسپاریم با ولایت تا شهادت*صبا سروستان*سه در چهار

***************************

وبلاگ اشعار من نوشت:فردا به لطف یزدان گردد رها ز طوفان

آیین وحدت از شام تیره سر زد خورشید علم و ایمان

تا بشکند طلسم سر سبزی بهاران

در حسرت سپیده شب تا سحر نیاسود

تا وارهاند از غم اندوه غمگساران

کعبه در انتظار یار قرین خود بود

یاری که ز ابتدا بود محبوب اهل ایمان

آمد نوایی از حق آنجا که ظلم برچید

بشکفت بر لب جوی شعر قشنگ ایمان

این مردم فداکار با نیزه قلم ها

حلقوم دشمنان را کرده گلوله باران

روز جهانی قدس مصداق این نبرد است

روزی که خصم لرزید از برق نیزه داران

بیت المقدس امروز گرچه اسیر ظلم است

فردا به لطف یزدان گردد رها ز طوفان

اینک که رحمت آمد رسم مودت آمد

باید که یک صدا شد در باد و برف و باران


نویسنده:سوسن نعمت الهی

 

*********

از وبلاگ پر و پیمون صبا سروستان به دوستداران وبلاگ نویس همیشه حاظر خودم

غرض از مزاحمت:

معرفی وبلاگ صبا سروستان و وبلاگ نویسان فعال آن و به طور کلی بیوگرافی کاملی از تاریخچه وبلاگ صبا سروستان به آدرسsabasarvestan.mihanblog.com

شروع به کار وبلاگ:به همت دوستان عزیز وبلاگ نویس مدت دو سال است که وبلاگ صبا سروستان ساخته شده و مدیریت وبلاگ نیز به عهده جمعی از دوستان علاقمند میباشد.

لازم به ذکر است که این وبلاگ قبلا تحت عنوان صبا سروستان در سایت بلاگ فا مشغول به فعالیت بود و مدت کوتاهی به جهت اشکالات فنی که در سایت مرکزی به وجود آماده بود غیر فعال گردیده بود اما هم اکنون وبلاگ جدید در سایت میهن بلاگ به آدرسsabasarvestan.mihanblog.com ساخته ایم

این وبلاگ در موضوعات مختلف فرهنگی،اجتمائی،اخلاقی،عرفانی و عاشقانه و حتی کما بیش اقتصادی و سیاسی مشغول فعالیت است و ملاک ما در انتخاب محصولات مختلف صلیقه و نظر خوانندگان عزیز است.

شایان ذکر است که مطالب و محصولات مختلف فرهنگی وبلاگ تولیدی خود بچه های دست به قلم سروستان است و از ذوق هنری و ادبی ایشان سرچشمه گرفته و از طریق کپی پیست یا راه های دیگر گردآوری نشده است.

بنابراین شما دوست عزیز همیشه از جدیدترین تولیدات گل اوران این چمن بهره میبرید و هر بار که به وبلاگ سر میزنید سخنان تازه میشنوید که نه تکراری اند و نه تقلیدی یا کپی برداری از نوشته های دیگران قطعا ارزش وبلاگ به همین امر است.

به قول مولوی:

هین سخن تازه بگو تا دو جهان تازه شود         بگذرد از هر دو جهان بی حد و اندازه شود

مشخصه دیگر این وبلاگ این است که هر یک از روزهای هفته اختصاص به موضوعی خاص دارد به عنوان مثال یک شنبه ها با گلدون وبلاگی که در بردارنده گلچینی از بهترین و جزاب ترین وبلاگ های شهرستان است در خدمتتان هستیم.

پنج شنبه ها به طور متناوب به مصاحبه با وبلاگ نویسان سروستان و معرفی شهدای سروستان میپردازیم

علاوه بر موارد فوق تلاش میکنیم موضوعات و بخش های متنوع دیگری در وبلاگ بگنجانیم مانند فراخوان مسابقات مختلف فرهنگی هنری و…و اطمینان داریم که مورد توجه شما دوستداران همیشگی وبلاگ صبا خواهد گرفت.

یکی دیگر از امتیازات این وبلاگ این است که گاهی کل اعضا یک خانواده در کار وبلاگ نویسی فعالیت دارند

از چهره برجسته و فعال این بخش میتوان به خانواده آقای زارعی اشاره کرد که مادر و پدر و پسر و دختر علی رغم گرفتاری های روزمره با ما همکاری همه جانبه دارند.

علاوه بر ایشان از دیگر وبلاگ نویسان فعال و دست به قلم سروستان میتوان از شاعر فرهیخه خانم نعمت الهی،آقای حیدری و…اشاره کرد که بر اساس برنامه زمان بندی شده ای که به آنها تقدیم شده تازه ترین محصولات فرهنگی خود را در اختیار خوانندگان قرار میدهند و فصلی تازه در ذهن مخاطب مینگارند.

در پایان از تمامی کسانی که در ایجاد و ساخت وبلاگ سروستان ما را یاری کردند و نیز از کلیه فرهنگیان و هنر دوستانی که با قلم و تیشه مصالحشان حکت ما را قوت بخشیدند و با گل های اندیشه خود ذهن و روح مستمعان را به وجد آوردند و بارور میسازند سپاسگزاری مینمایم

خوانندگان عزیز را به بسته های و محصولات بهتر و پر مایه ای در آینده بشارت خواهم داد

*********

وبلاگ یسنا نوشت:روزی بر اوج خواهم ایستاد…

روزی بر اوج خواهم ایستاد…

بی آنکه دستانم

پیوند خورده با دستی باشد

و چشم خورشید

بر من نور خواهد پاشید

تنها…

در رخوت شب…

***********

وبلاگ بهار هستی نوشت:انرژی هسته ای برای من هم مهم و سرنوشت ساز است

این روزها به مهم ترین چیزی که فکر میکنم نتیجه ی مذاکرات هسته ایی است

میدونید چرا؟

آخه من راجع به انرژی هسته ای زیاد مطالعه میکنم میدونم این فناوری چقدر میتواند در پیشرفت کشور ما موثر باشد

من میدانم که انرژی هسته ای توی دارو سازی،تولید برق،تولید گیاهان به نژادی شده،درمان بیماری های لاعلاج،شیرین کردن آبهای غیر آشامیدنی،مبارزه با آفات و…کاربرد دارد.

کشور ما یه کشور گرم و خشک هست خشک سالی های این چند سال کشاوزی و صنعت ما را به خطر انداخته است.

سوخت های فسیلی ما در حال تموم شدنه ما حق داریم از این موهبت خدا دادی استفاده کنیم مثل دیگر کشورها.

منتها دشمنان ما نمیخواهند ما را از حقمان محرومکنند تا زمانی که رهبر عزیزمان امور کشور ما را هدایت و رهبری میکنند هیچ کشوری نمیتواند نگاه چپ به ما بکند.

ما ایستاده ایم و موفقیت با ماست…

 

**********

وبلاگ حرف های دلم نوشت:خوف و رجا در تنگنای زندگی…

خیلی از جوون ها فکر میکنن الان مهم ترین مسئله در اجتماع داشتن یه ظاهر زیبا و جذابه،به همین علت با انواع راه ها و هزینه های زیاد شروع میکنن به ردیف کردن این جذابیتها مثلا

*پول هاشون رو به جای این که درست سرمایه گزاری کنند خرج لباس و کفش و لوازم بهداشتی آرایشی میکنند.

*یکی از دغدغه های جدیدشون مدل موهاشونه مدل هایی که اگه ریشه یابی بشن میرسن به مبدا که نه تنها وجهه ی اسلامی ندارد بلکه کاملا شیطانی است.

*رنگ هایی که توی کیف و کفش و لباس و ماشیناشونه باید با هم هماهنگی داشته باشد و گرنه از جامعه طرد میشوند و جایی بین دوستاشون ندارند.

*بیشتر وقتشون رو با دوستایی که بی هدف و بلاتکلیف هستند سپری می کنند.

*مدل گوشی هاشون باید به روز باشه گوشی که کاربرد اصلیش یه مکالمه ساده و مختصره الان باید مثل یه ابر رایانه نیازهای روزمرشون را بر طرف کند.

*انجام انواع عمل های زیبایی مدل بینی و لب و ابرو و پلک و گونه باید مطابق با گذر زمان عوض بشود باید شبیه به فلانی شوم…!!!

*لحجه و ریتم حرف زدن که توی بعضیا آنقدر عجیب و غریبه که گاهی آدم از طرز حرف زدنشون خندش میگیره و هزار و یک جور دغدغه ی بی مورد و بی هدف و متاسفانه هزینه بردار

منم و یک کشور اسلامی و یک راه پر فراز و نشیب و یه هدف روشن اگر خدا بخواهد ان شا الله

من فارغ از همه ی دغدغه های روزمره زندگی فقط به روش زندگی مادرم نگاه میکنم

ایشون به من  میگن که توی بی راهه های موجود من با چشم باز و هوشیاری کامل چه جوری تو مسیر زندگیم حرکت کنم که هیچ یک از انحرافات و خطرات دامن گیر من نشود و راه رسیدن به هدفم را د زمان مناسب با امکانات موجود و متعصب به امور مذهبی و فرهنگی میهنم طی کنم.

من هرگز به جمله معروف خواهی نشوی رسوا هم رنگ جماعت شو توجهی ندارم من از بدی تاثیر نمی پزیرم  محیط باید از خوی های من تاثیر بگیرد.

**********

وبلاگ سه در چهار نوشت:موهبت فراموش شده…

نمیدانم شاید بزرگان در میان سخنان خود گفته یا شاید اشاره کرده اند که ما با طبیعت زنده ایم قدر طبیعت را بدانیم همان طور که مثلا در ورودی برخی مناطق جنگلی روی تابلو نوشته شده جنگل ها ریه های زمین میباشند و…

کاش به طبیعت به دشت و کوه و جنگ و رودخانه و…احتام بگذاریم قبل از رفتن به هر مکان طبیعی فکر بازگرداندن زباله ها از آنجا باشیم از آتش کردن در مناطق جنگلی جدا بپرهیزیم میگویند یک درخت پسته وحشی برای آن که بنه آن از شروع به ضخامت یک دسته بیل مثلا۳inch برسد صد سال زمان لازم است حال درختانی که به این عظمت رسیده اند چه سال هایی را پشت سر گذاشته اند.

فرهنگ سازی کنیم خصوصا در مورد ظروف یک بار مصرف که در مراسمات مختلف توزیع میشوند حتما جمع آوری و به نحو صحیح معدم شود.

به نظر من شاید آتش سوزی برخی مناطق جنگلی باقی ماندن آب درون بطری های آب معدنی باشد که در فصل تابستان از شدت تابش نور خورشید و عمل کردن این بطری های محتوی آب مانند ذره بین است که باعث آتش سوزی میشود.

بیایید فرهنگ سازی کنیم که هر مکانی از طبیعت که پا میگذاریم قسمتی از آن محدوده را خودمان پاک سازی کنیم از تمام ضایعات و آشغال هایی که غیر قابل تجزیه در طبیعت می باشند.

پیامبر اکرم فرمودند

شکستن هر شاخه درخت به منزله شکستن بال فرشتگان است

                                                     ***********

وبلاگ ما با ولایت زنده اییم نوشت:هم غزه هم ایران جانم فدای اسلام
صبح نزدیک است…
صبح پیروزی…
صبح امید…
ای قدس تو نماد صلابت و پایداری و مقاومتی
ای قدس تو هنجره زخمی و خونی مردم رنج دیده فلستینی
تویی که نیم قرن شب های تاریک و پر خشم و خون تاریخ را به چشم دیدی و با تکه سنگ های کوچک سفید این شب های پر خون را روشن کردی و مردم خود را امیدوار کردی
ای مردم جهان روز قدس روز مردم رنج دیده فلستین است صدای پر خشم آنها در این روز به گوش شما میرسد شما هم به پا خیزید در برابر ظلم و ستم اسرائیل غاصب سکوت نکنید این سکوتی حرام است
سکوت در مقابل ظلم کشورهایی که به اسم حقوق بشر و آرامش مردم را به خاک و خون کشیده اند
و ای مردم پر اقتدار ایران شما هم مثل همیشه به پا خیزید و حضور کستره خود را به کشورهای ظالم نشان دهید
این حضور شما به معنای وفاداری و بیعت دوباره با آرمان های امام و انقلاب است
به پا خیرزید و پایداری خود در انقلاب اسلامی ایران را به مردم مقاوم فلستین وام دهید
به مردم فلستین این امید به پیروزی را اطمینان دهید مردمی که بیش از نیم قرن صلاحشان در برابر این دولت غاصب ندای الله اکبر و سنگ هایی کوچک بوده است


پس همه در روز قدس یک صدا فریاد میزنیم:

هم قزه هم ایران جانم فدای اسلام

**********


وبلاگ اشعار من نوشت: آیا غبار عادت بر نگاهمان یا شمیم توجه؟

زندگی سرشار از خوب و بد است         جسم ما در سختی و گه راحت است

گه فعل ما بود از آگهی                   گاهی اما در غبار عادت است

نگاهمان به پدیده های عالم چگونه است؟

آیا هر روز جهان را تازه تر از روز قبل میبینید یا به دیدن هر روز آن عادت کرده ایم؟

آیا نمازمان را از روی عادت میخوانیم  یا از روی توجه؟

آیا موهبت های جهان و نعمت هایی که به ما ارزانی شده برایمان عادت و تکراری شده یا هر بار خدا را به خاطر داشتن آن میستاییم؟

اصلا ارزش زندگی به چیست؟

آری میدانم که نگاه شما نیز به موهبت آفرینش از سر توجه است و همین امر زندگی را ارزشمند میکند و معنویت میبخشد.

میخواهم از همین لحظه گرد و غبار عادت را از نگاهم بزدایم و با شهپر اندیشه به کائنات نظر بیفکنم و اگر هم خواستم خود را به چیزی عادت دهم عادت به توجه باشد و لاغیر

کاش نگاهمان همچون نگاه سهراب باشد که گفت:

چشم ها را باید شصت

جور دیگر باید دید

واژه را باید شصت

واژه باید خود باد

واژه باید خود باران باشد

********

وبلاگ یک فنجان اطلاعات ناب نوشت:اجازه ندهیم این میراث گرانبها از بین بروند

در زمان گذشته بازی های محلی بسیا زیبا و فراوانی وجود داشته است که این گونه بازی ها علاوه بر اینکه افراد سرگرم می کردند موجب تحرک و تفکر آنها نیز می شدند.  اما امروزه با گسترش فناوری و پیشرفت شگرف علم و دانش و همچنین به وجود آمدن وسایلی چون موبایل و رایانه و تبلت و… کم کم این بازی ها کمتر مورد توجه قرار گرفتند تا اینکه حتی این بازی ها که نشانی از فرهنگ و هویت آن مرز و بوم بودند به دست فراموشی سپرده شدند .بازی های کنونی  فقط افراد را به خود سرگرم و مشغول میکنند و ضرر های بسیاری چون بی تحرکی، چاقی مفرط ،کاهش بینایی ،کم شدن روابط خانوادگی و… دارند.در خطه ی زیبای سروستان بازی های فراوان و بسیار جذابی وجود داشته است که امروزه کمتر کسی حتی آن را به یاد می آورد. بازی هایی چون  :چوب کیلو، لپرو ،شش خونه ،هفت سنگ،عمو زنجیرباف،بالا بلندو،گرگم به هوا،هوهو و …در مطالب بعدی چگونگی انجام بعضی از آنها را توضیح میدهم . اکنون ما وظیفه داریم این بازی ها را حفظ کنیم و  اجازه ندهیم این میراث گرانبها از بین بروند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

رفتن به بالا