خانه / اجتماعی / مصاحبه اختصاصی با هنرمند سینما و تلویزیون در حاشیه جشن گلریزان

مصاحبه اختصاصی با هنرمند سینما و تلویزیون در حاشیه جشن گلریزان

مرجع وبلاگ نویسان قیر وکارزین نوشت: شامگاه دوشنبه ۲۳ تیرماه ۱۳۹۴، اداره بهزیستی شهرستان قیروکارزین به مناسبت فرارسیدن هفته ی بهزیستی، مراسم جشن گلریزان در تالار الماس شهر برگزار کرد. مهمان ویِژه ی این مراسم، بازیگر سینما و تلویزیون و  تئاتر، آقای حسن اسدی بود. حسن اسدی متولد ۱۰ شهریور ماه۱۳۴۱ در شهرستان تربیت حیدریه است.

بازیگری، مدیریت تولید، مجری طرح و آهنگسازی بیش از ۵۰ فیلم سینمایی، داستانی و سریال تلویزیونی حاصل در کارنامه او می باشد.

DAV_1443

بعد از اجرای برنامه های مختلف و در پایان برنامه از فرصت به دست آمده استفاده کردم و به سراغ آقای اسدی رفتم تا سوالاتی از ایشان پرسیدیم.

اما به دلیل علاقه ی زیاد مردم، تجمع دور این هنرمند زیاد بود و هر کسی دوست داشت کنار ایشان بایستد و عکس یادگاری بگیرد، ایشان هم با تواضع تمام و با خوشروئی در کنار مردم می ایستاد و با آنها عکس می گرفت.

با این وجود از ایشان درخواست مصاحبه کردم، ایشان هم با کمال میل پذیرفتند که پاسخ سوالهایم را بدهند.

وقتی در مورد یکی از مصادیق بارز انفاق، پرداخت خمس و زکات در جامعه ی اسلامی ماست موضوعی که کمتر در رسانه ها به آن پرداخته می شود، پرسیدیم؛

اسدی در این باره گفت: با توجه به اینکه امروزه تلویزیون شبکه های مختلفی دارد در بعضی از شبکه ها حتما به این موضوعات اشاره می شود اگر هم اشاره ای نشود خود شما و همه کسانی که احساس می کنید باید به این موضوعات پرداخته شود طرح هایشان را به هرشکلی که باشد چه در قالب فیلمنامه و چه در شکل دیگر، به صدا و سیما ارائه بدهند، به طور قطع و یقین اگر طرح های خوبی باشد و اگر ویژگیهای لازم را داشته باشد و مخاطب عمومی و یا حتی مخاطب خاص داشته باشد بنظرم این کار انجام خواهد گرفت.

بازیگر سریال راه سوم توپ را در زمین ما انداخت و گفت: اگر خود شماها پیگیری کنید قطعا این اتفاق خواهد افتاد و از آن طرف هم لبیک گفته خواهد شد.

 با توجه به روز حجاب و عفاف،  در مورد نقش رسانه در ترویج فرهنگ عفاف و حجاب به این نکته اشاره کردند که هیچ شکی نداریم که هر چیزی که رسانه به آن توجه کند به شکل انفجار تبلیغی در می آید یعنی هر اتفاقی چه بار مثبت و چه خدای نکرده بار منفی داشته باشد و در رسانه به آن پرداخته شود، قطعا بطور گسترده در جامعه پخش می شود. به طور طبیعی رسانه در معرفی فرهنگ و آموزش آن بسیار تاثیرگذار است و شکی نیست که قدرت رسانه بسیار زیاد است بخصوص رسانه هائی از قبیل تلویزیون و سینما و تئاتر. همیشه الگو دادن در موضوعات مختلف مثل همین حجاب و عفاف، باعث شیوع آن موضوعات می شود.

یکی از دغدغه های مردم جامعه ی ما این است که بعضی از بازیگران را در رسانه ملی با چهره ی مثبت می بینیم اما متاسفانه در واقعیت یا در تصاویری که از ایشان در فضای مجازی منتشر می شود به شکل بسیار متفاوتی دیده می شوند که کاملا برعکس آن الگوی مورد نظر در رسانه می باشد

اسدی در ایباره افزود: آن بخش که مربوط به کار رسانه می باشد این است که یک الگو داشته باشد و الگوهایش درست اجرا بشود ، حالا اگر بعضی ها احیانا درواقع بیرون از آن فضا که شاید بخشی از آن هم فضای خصوصی شان باشد و ما نه حق داریم در فضای خصوصی کسی تجسس کنیم و نه کسی از ما خواسته و همچنین کار پسندیده ای هم نیست، اینها به خود شخص برمی گردد اما رسانه چهارچوبی دارد و موظف است که آن چهارچوب را رعایت کند و این کار هم دارد انجام می شود.

اسدی در شیراز

بعد از پایان مصاحبه، ایشان  از وجود برخورد دوگانه در برخی از بازیگران هم بعنوان واقعیت یاد کرده و ابراز تاسف کردند و امیدوار بودند که در آینده این آسیب ها در حوزه ی اجتماع و فضای مجازی کمتر و کمتر شود.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

رفتن به بالا