خانه / آداب و رسوم / آیا هنوز نیازی به تعریف اسلامی برای مهدکودک‌ها وجود ندارد؟

آیا هنوز نیازی به تعریف اسلامی برای مهدکودک‌ها وجود ندارد؟

تعریف اسلامی برای مهدکودک‌ها وجود ندارد!
وبلاگ تشکل نهج نوشت: مسئول یکی از دارالقرآن‌های تهران معتقد است: پایه و اساس مهدکودک‌ها در ایران بر اساس معیارهای غربی تشکیل شده که برخی اسلام را در لابه‌لای آن لحاظ کرده‌اند. حتی در مهدهای قرآنی کسی نیامده تعریفی صحیح و منطبق با معیارهای اسلامی ایجاد کند. به طور کلی یک قالب غربی را لباس اسلامی بر تنش کرده‌ایم. به عبارتی افرادی که باید این تعریف را ایجاد کنند همه واقف به این اصل تربیت در اسلام هستند که  بچه باید در آغوش مادر تربیت شود و نیازی به تعریف اسلامی برای مهدکودک نمی‌بینند. به همین خاطر افراد مذهبی که تربیت فرزند برایشان مهم است سعی می‌کنند فرزندانشان را در دامان پرمهر مادر تربیت کنند تا اینکه کودک ساعاتی از آنها دور باشد. هرچند که این موضوع یک اصل اثبات شده در بین روانشناسان نیز هست.در حالی که شاهد مهدکودک‌های فراوان بدون استانداردهای زیرساختی، روانشناختی و فرهنگی در کشورمان هستیم؛ نیاز به بازنگری مجدد مسئولین به مصوبات و ایجاد مصوبات جلو رونده ضروری است.

با وجود آموزش غلط و مغایر فرهنگ اسلامی در مهدکودک‌ها و همچنین آموزش  فرهنگ‌های سخیف سرخ‌پوستی و کابویی که فرسنگ‌ها با فرهنگ اسلامی‌مان فاصله دارند و از طرفی با وجود وضعیت اقتصادی و معیشتی کشورمان که اغلب مادران را مجبور به اشتغال در بیرون خانه و به فرستادن کودکانشان به مهدکودک کرده است؛ آیا هنوز نیازی به تعریف اسلامی برای مهدکودک‌ها وجود ندارد؟

به راستی نسلی که قرار است نگهدارنده این کشور باشد با آموخته‌هایی که مغایر با ساختارهای اسلامی است به جایی خواهد رسید؟ آیا برای کودکانی که اسطوره‌های خود را با اسطوره‌های خیالی غربی درهم آمیخته‌اند، نباید چاره‌ای اندیشید؟

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

رفتن به بالا